Infolinka 541 212 450Výsledky spirometrie a předepsané léky

Otázka:

Dobry den, chci vas touto cestou moc poprosit o vysvetleni vysledku spirometrie a posouzeni, zda je nutne lecit Flutiformem 1-0-1. Spirometrie takto: VC max 4,94 115% FEV1 2,64 71% FEV1/VCax 53 n. h. MEF 25-75 2,49 59% Minulou spirometrii jsem mela horsi, tato je zlepsena, ve zprave s poznamkou "vyrazne zlepseni hodnot"... Predtim jsem brala Formano. Flutiform je silnejsi lek? Proc pri zlepsenem stavu toto lekar predepsal? Prosim o informaci, zda je z vyse zminenych hodnot mozne uplne uzdraveni, nikdy jsem nemela potize s dychanim, pouze po lednove nehezke nemoci spusteny i dychaci doprovodne potize. Predem dekuji za Vas cas a za odpoved. S pozdravem, B.

Tazatel:

Bora

Odpověd:

Dobrý den, Boro,

některé hodnoty vaší spirometrie jsou pod normálem. Avšak bez znalosti podrobností o vašem celkovém zdravotním stavu a výsledků jednoho spirometrického vyšetření není možné dělat žádné závěry. O tom, jaký lék je pro vás vhodný, může rozhodnout pouze lékař, který je s těmito podrobnostmi seznámen. 

Lék Flutiform má širší záběr účinku, jelikož v sobě kombinuje protizánětlivou složku a protiastmatickou preventivní složku. 

Je možné, že vaše dechové potíže jsou krátkodobé a byly vyvolány prodělanou infekcí. Držíme vám palce, aby se stav nadále zlepšoval.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz