Infolinka 541 212 450Čistička vzduchu a antibakteriální vysavač při alergii na roztoče

Otázka:

Dobrý den ještě jednou a děkuji za předešlou odpověď.Ano, mám v plánu pro syna alergiky na roztoče, koupit antibak.periny+povlaky. Chtěla jsem se zeptat,jaký názor máte na čističku vzduchu a antib.vysavač s ultrafial.lampou?Děkuji moc, Renáta.

Tazatel:

Renáta

Odpověd:

Dobrý den, Renáto,

mezi čističkami vzduchu na trhu jsou velké rozdíly v účinnosti, ale přesto ani ty nejúčinnější samy o sobě nejsou dostatečným řešením na odstraňování roztočových alergenů. Tyto alergeny totiž i po zvíření vzduchu rychle klesají k zemi, tudíž se ve vzduchu drží jen krátce, a tak jich čistička zachytí jen část. Proto čističku považujeme při alergii na roztoče jen za doplňkové opatření. Podstatně účinnější jsou zmíněné protiroztočové povlaky

Antibakteriální vysavače proti roztočům jsou schopné kvalitně vysát povrch matrací a čalounění. Ultrafialová lampa přitom ozařuje roztoče a zkracuje jim život. Tento způsob vysávání je tedy účinnější než při použití běžného vysavače. Aby se množství roztočů udrželo na nízké úrovni, musíte vysávat alespoň 2krát měsíčně. Ani tak se jich tímto způsobem nikdy nezbavíte zcela, protože vysavače nejsou schopny dosáhnout dál než pár centimetrů pod povrch. Uvnitř matrace vždy nějací roztoči a jejich alergeny zůstanou. I toto opatření je tedy méně účinné než protiroztočové povlaky, navíc nesrovnatelně pracnější. :-)

Mějte se pěkně,

Michal, ProAlergiky.cz