Infolinka 541 212 450Svědění obličeje a rukou při mytí vlasů

Otázka:

Dobrý den, Už delší dobu si všímám, že po každém mytí vlasů mě začne svědět obličej a skoro všude na rukách a na krku, kde mi zůstaly právě umyté vypadané vlasy. Přípravkama to není jelikož mě nesvědí hlava což je u mne projev alergie na šampony. Je možné že je to nějaká alergie na vlastní vlasy? Nebo vlasy obecně? Děje se mi to i když mě ostříhá kadeřnice. Je to nesnesitelné. Dnes to bylo zatím nejhorší a vždy se mi po těle objeví červené fleky. U alergoložky jsem byla, ale zjistila, že jsem alergik, jenže se stále neví na co jsem alergická. Jen mě zajímá jestli by to bylo vůbec možné nebo jestli za tím je spíše něco jiného. Děkuji

Tazatel:

Lucie

Odpověd:

Dobrý den, Lucie,

alergie na vlasy je opravdu velmi nepravděpodobná. Jedině že by byly ošetřené nějakým přípravkem, na jehož složku jste alergická.

Je dobré vědět, že alergická reakce se může projevovat i na jiném místě pokožky, než které je v kontaktu se zdrojem alergenu. Klidně to tedy může být nějaká vlasová kosmetika. 

Je dobře, že se léčíte na alergologii. Ve spolupráci s kožním lékařem je možné otestovat celou řadu nejběžnějších kontaktních alergenů (různých chemikálií), jestli právě na ně nejste přecitlivělá. Jde o tzv. náplasťové testy. 

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz