Infolinka 541 212 450Povlaky proti roztočům, nebo nové polštáře a přikrývky?

Otázka:

Dobrý den,dcera má na svůj věk 6.let, silnou alergii na roztoče.Má otázka zní,koupit jen povlaky na celou postel od značky ProtecSom 100% bavny,nebo koupit komplet nového polštáře, přikrývky,madrace značku nanoSPASE, bez povlaků a dát jen bavlněné povlečení?Obe varianty jsou finančně podobné,tak bych se chtěla správně rozhodnout,moc děkuji za odpověď.H.

Tazatel:

Hanka

Odpověd:

Dobrý den, Hanko,

obě značky protiroztočových povlaků velmi dobře filtrují roztočové alergeny. Rozdíl je v tom, jakým způsobem ošetříte polštář a přikrývku – jestli bude protiroztočová vrstva jejich nedílnou součástí, anebo jako samostatný povlak.

Povlaky ProtecSom jsou čistě bavlněné a dají se prát na 60 °C, zatímco lůžkoviny NanoSpace jsou z lacinějších syntetických materiálů, které vyšší teplotu praní snášejí hůře. Záleží tedy nejvíce na tom, jak často potřebujete polštář a přikrývku své dcery prát. Jestli je to častěji než jednou za půl roku, bude pro vás praktičtější pořídit normální kvalitní sadu snášející časté praní, např. z řady Cleany 95, a tu obléct do nějakých protiroztočových povlaků.

V mnoha případech vůbec není potřeba nový polštář a přikrývku kupovat – stačí nadále používat stávající a pouze je ošetřit protiroztočovými povlaky. 

V případě matrace jde vždy o povlak, čili v tom zásadní rozdíl mezi uvedenými značkami není. Stejné je i to, že na všechny součástí lůžka nasadíte běžné povlečení.

Jakékoli další nejasnosti vám rád objasní kdokoli z mých kolegů v naší produktové poradně pro alergiky na lince 541 212 450.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz