Infolinka 541 212 450Protiroztočové povlaky na pelech pro psa

Otázka:

Dobrý den, sama jsem alergická na roztoče a protiroztočové povlaky na postel mám. Zajímalo by mě, teoreticky, zda by se povlak mohl dát na pelech pro psa, který je též alergický na roztoče. Chápu, že na to nebudou studie, ale zajímalo by mě, zda by to dle Vás stálo za pokus (sama totiž úplně nerozumím tomu, jak přesně povlaky fungují).

Tazatel:

Eliška

Odpověd:

Dobrý den, Eliško,

protiroztočové povlaky fungují jako filtr, který propouští vzduch a vodní páry, ale nepropouští mikroskopické alergeny usazené v matracích, polštářích a přikrývkách směrem k alergikovi a zároveň nepropouští kožní šupinky a další organický odpad z člověka směrem k roztočům žijícím uvnitř lůžkovin, čímž jim zablokují přísun potravy. 

Povlak může fungovat úplně stejně i na pelechu psa trpícího alergií na roztoče. Nejspíš se do něj bude muset zabalit celý pelech. Volí se nejbližší větší rozměr povlaku, než jsou rozměry pelechu. Pouze je potřeba pohlídat, aby byl nasazený povlak uzavřený zipem. Přes povlaky se normálně navléká ještě běžné povlečení, které se u psích pelechů zřejmě příliš nepoužívá. :-) Tím pádem se ale povlak bude rychleji špinit a bude potřeba jej prát častěji než jednou za půl roku, jak se to dělá u lidí. 

Ať se vám daří,

Michal, ProAlergiky.cz