Infolinka 541 212 450Protiroztočové povlaky, nebo protialergická deka a polštář při alergii na roztoče

Otázka:

Dobrý den, spustila se mi alergie na roztoče a řeším, co je nejlepší, zda poridit povlaky na povlečení nebo přímo protialergickou deku a polštář a od jaké značky? Koukala jsem na napospace a je to celkem vysoká cena. Zároveň uvažuji zda koupit čističku vzduchu? Předem děkuji za odpověď J. Nova

Tazatel:

Jana Nova

Odpověd:

Dobrý den, paní Nova,

při prokázané alergii na roztoče jsou za nejúčinnější opatření považovány protiroztočové povlaky. Odříznou totiž roztočové alergeny hned u jejich zdroje, v posteli. Pokud se rozhodnete pro nákup nové sady polštáře a přikrývky s antiroztočovou úpravou, stejně budete muset řešit otázku, jak ošetřit matraci, která se nedá prát a která bývá roztoči nejvíce zamořená. Nejúčinnějším řešením je právě protiroztočový povlak, který celou matraci obalí textilií neprostupnou pro alergeny.

Protiroztočové povlaky znamenají vyšší vstupní investici, ale nabízejí velmi dlouhou životnost a výrazně vám usnadní úklid postele s ohledem na potlačování roztočů. Obvykle je stačí pouze dvakrát ročně vyprat. Když si pořídíte povlaky, nemusíte kvůli roztočům pořizovat novou přikrývku ani polštář. Pokud preferujete přírodní materiály, zvolte povlaky ProtecSom 100% bavlna. Pokud máte ráda technické inovace, zvolte povlaky NanoSpace s nanomembránou. Oboje jsou vysoce účinné a komfortní pro uživatele.

Čistička vzduchu je pro roztočového alergika užitečná jako doplněk, který ze vzduchu odstraňuje rozvířené alergeny a další nežádoucí nečistoty. Ošetření postele je ale mnohem důležitější a efektivnější.

Ať se vám daří,
Michal Závacký, ProAlergiky.cz