Odpověď na dotaz

Zuzana V.:

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s alergií na léky snižující teplotu. Asi před 2 lety mi po užití Paralenu vyrazila nesvědící vyrážka na hrudi, břiše a krku. Od té doby zkouším jiná farmaceutika, jako Anopyrin, Panadol nebo Nurofen, ale po všech nastala stejná reakce. Kromě zarudnutí kůže se jiné problémy neobjevily, tak nevím, jestli to mám ignorovat, nebo jestli se to časem nemůže stát nebezpečné? Může to mít souvislost s mou alergií na kočky a včelí bodnutí? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, současná přecitlivělost na paracetamol (panadol, paralen) a kyselinou acetylsalicylovou (anopyrin) a NSAF (Nurofen) se vyskytuje pouze v
5 % případů. Vyzkoušel bych Movalis a Aulin - u nich je pravděpodobnost nižší. Bylo by je vhodné před tím ale natestovat. V každém případě je však
nutné vyšetření na alergologii, protože reakce se mohou zhoršovat.
Jednoznačná souvislost mezi alergií na léky, hmyz a kočku není.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  17.02.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 103 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, mám alergii na paracetamol i jiné léky proti bolesti nebo horečce, vždy se mi objeví bouřlivá reakce v podobě svědivé vyrážky a fleků na...

Zobrazit poradnu