úvod Proalergiky.cz > Poradna > Reakce na Penbene - kopřivka a pupínky

Odpověď na dotaz

Reakce na Penbene - kopřivka a pupínky

Helena Kučerová:

Dobrý den. Po penbene 8 den silná reakce - na kůži kopřivka, od nohou postupuje po celém těle. Nejprve mi lékař doporučil 3 l. vody denně, Volnostin, po 4 dnech kortikoidy, otekly mi nohy, vyrážka postupovala dále, stále nové a nové pupínky až na ramena, prsa, krk, ruce, nyní i v obličeji. Na otoky mi dal lék na odvodnění a místo Volnostinu jiný lék. Nevím, kdy se přestanou tvořit nové pupínky, někde se kůže již sloupla. Lékárník mi doporučil zprvu tekutý pudr. Nevím, co mohu póužít na krém na novou kůži, olej? Měsíčkovou mast? Panthenol? Nevím, jak se stravovat, na slunce nechodím, nejím nic ostrého. Prosím o radu, zda zajít na kožní či na alergologii??? Je to již 15 17 dnů, kopřivka se nelepší. Děkuji za odpověď. Kučerová

Odpověď:

Dobrý den, paní Kučerová,


zřejmě se u Vás objevila alergická reakce na antibiotika penicilinového typu. Ta není ničím vzácným. Měla byste co nejdřív požádat svého praktického lékaře, aby Vás odeslal na alergologii (nebo tam jít rovnou, pokud se tam už léčíte).


Na alergologii Vám alergii na penicilin potvrdí nebo vyvrátí. Pokud se potvrdí, budete vždy muset dostávat antibiotika jiného typu.


Na kopřivku a pupínky na pokožce zkuste spíše nějaký krém nebo gel s antihistaminikem, například Fenistil nebo Psilo-balsam. Nadále užívejte předepsané protialergické léky. Pokud stále nezabírají, řešte to s lékařem.


Držíme Vám palce,


Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  14.07.2013

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 105 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den mám dotaz dcera měla opravdu silnou alergii na antibiotika skončila s hospitalizována na interně měla vyrážku po celém těle a zůstali ji...

Zobrazit poradnu