Infolinka 541 212 450


Recenze: multivitamin s probiotiky Bion 3
Kombinace multivitaminu, multiminerálu a probiotik v jedné tabletě se jeví jako zajímavý a finančně výhodný nápad. Takových přípravků je však na trhu velmi málo. Jeden z nich si podrobněji představíme: Bion 3.

Komu je určen

Doplňování vitaminů a minerálů je vhodné pro lidi, kteří konzumují jednotvárnou a nezdravou stravu, dále pro kuřáky, vrcholové sportovce, osoby pod silným stresem nebo s oslabenou imunitou.

Užívání probiotik je mimo jiné doporučováno osobám se zažívacími problémy, které mohou být způsobeny potravinou alergií, potravinovou intolerancí nebo střevní infekcí. U probiotik se předpokládá příznivý vliv na rozvoj a správné fungování imunitního systému, proto mohou být užitečná například pro atopiky, lidi se sklony k častým respiračním infekcím nebo starší osoby.

Přípravky Bion 3 nejsou určeny dětem do 12 let a těhotným či kojícím ženám.

Varianty

Produkt Bion 3 se vyrábí ve dvou verzích: základní verze „Protect“ pro větší děti a dospělé a verze „50+“ pro starší osoby. Rozdíly jsou popsány níže v odstavci Původ a složení.

Jak funguje

Princip tohoto kombinovaného přípravku spočívá v tom, že probiotické bakterie napomáhají vstřebávání živin z potravy. Tím pádem zlepšují využití přijímaných vitaminů a minerálů.

  • Multivitaminová složka doplňuje vitaminy, které vlivem nezdravého životního stylu řadě lidí chybí.
  • Multiminerální složka doplňuje minerální látky a stopové prvky. Mnoho z nich je potřeba pro správné zapojení vitaminů do různých procesů v těle.
  • Probiotická složka se skládá z bakterií, které se v lidských střevech běžně vyskytují a plní řadu úkolů. Probiotika ve střevní mikroflóře brání množení škodlivých mikroorganismů, jsou tak důležitou součástí imunitního systému. Pomáhají při trávení laktózy a dalších živin.

Obal tablety je odolný vůči žaludečním kyselinám, a tak se obsah tablety rozpouští až v tenkém střevě. To je důležité zejména pro funkčnost probiotických kultur.

Zajímavé informace přinesla studie z roku 2005. Bion 3 díky obohacení o probiotickou směs zkracuje dobu nemocnosti při rýmě a nachlazení a zároveň zmírňuje jejich příznaky.  

Jak se používá

Polyká se jedna tableta denně, zapíjí se tekutinou.

Balení a cena

Doplněk stravy Bion 3 se vyrábí v balení po 30 nebo 60 tabletách, tzn. na jeden nebo dva měsíce užívání.

Cena 30tabletových balení se v internetových lékárnách pohybuje kolem 185 Kč, cena 60tabletových balení kolem 300 Kč.

Složení a původ

Produkt obsahuje 12 vitaminů, 12 minerálních látek a stopových prvků a 3 kmeny probiotických bakterií. Mezi pomocnými látkami je uveden i inulin, což je rozpustná vláknina, která slouží jako zdroj energie pro probiotické bakterie.

Skladba vitaminů, minerálů a probiotik je u Bionu 3 50+ stejná jako u varianty Protect. Varianta určená lidem nad 50 let je však navíc obohacena o rostlinné výtažky – lutein, ženšen a borůvka.

Výrobcem doplňků Bion 3 je německá firma Merck Selbstmedikation. Distributorem pro Českou republiku je Merck, spol.s.r. o.

Klady

Spojení multivitaminu, multiminerálu a probiotika do jednoho přípravku je pro spotřebitele výhodné. Tři různé přípravky by dohromady stály citelně více a znamenaly by polykání tří různých tablet.

Zmíněné tři skupiny živin, tj. vitaminy, minerály a probiotika, jsou v tabletě uloženy v samostatných vrstvách. Jde o patentovaný výrobní postup. Cílem je, aby se jednotlivé složky v tabletě nemohly před spotřebou vzájemně ovlivňovat a snižovat svou kvalitu.

Rozložení vrstev v tabletě Bionu 3Probiotická složka je šetrně vysušena, aby si mléčné bakterie zachovaly svou životaschopnost. Výrobce garantuje přítomnost minimálně deseti milionů takových bakterií v jedné tabletě.

Tablety se díky hladkému povrchu dobře polykají.

Zápory

Žádné zásadní nedostatky jsme neobjevili. Mnoho výrobců, včetně tohoto, údaj o množství životaschopných probiotických jednotek (CFU) na obalu uvádí ve vědeckém exponenciálním zápisu typu 1 × 107, který je pro řadu lidí nesrozumitelný.

Doporučení portálu ProAlergiky.cz

Lidé s alergiemi, ekzémy, astmatem, častým nachlazením a dalšími projevy nesprávně fungujícího imunitního nebo zažívacího systému by se měli snažit jíst kvalitní stravu bohatou na vitaminy a další potřebné živiny. To však v dnešním hektickém světě může být obtížné, případně k tomu chybí dostatek vůle. Proto je občas dobré preventivně doplnit jídelníček o přípravek, jako je právě Bion 3.

 

Máte s tímto výrobkem zkušenosti? Přidejte komentář pod článek.


Články na podobné téma