úvod E-shop > Produkty dle alergie > Alergie na slunce

Alergie na slunce

Každá pokožka má svá specifika

Alergie na slunce

Sluneční alergie je onemocnění projevující se na kůži při prudkém slunění. Nejčastějším příznakem jsou různé druhy kožní vyrážky (zarudnutí, pupínky, puchýřky, kopřivka až otoky), která při dalším slunění obvykle slábne. Alergenem není samotné slunce, ale látka, která v těle vlivem slunečního záření vzniká.

Opatření při alergii na slunce

Skupina produktů Důležitost
Opalovací přípravky Při opalování citlivé pokožky je třeba dbát na správný... + + +

Speciální opalovací kosmetika

Upřednostňujeme kvalitní přípravky sluneční ochrany s velmi vysokým ochranným faktorem (50+, „total sunblock“). Nanášíme je v dostatečné dávce podle pokynů výrobců. Cílem je, aby co nejméně UV záření proniklo do pokožky.

Pokud trpíme nepřímou sluneční alergií, tzv. fotoalergickou reakcí na opalovací přípravky, musíme být rovněž velmi obezřetní při výběru vhodných produktů. Hypoalergenní opalovací přípravky s nejmodernějšími chemickými nebo fyzikálními (minerálními) filtry jsou obvykle dobře snášeny.

Před pobytem na sluníčku raději na pokožku nepoužíváme parfémy (vč. parfémovaných ubrousků), kosmetiku obsahující esenciální oleje (citrus, bergamot) ani protizánětlivé gely (psoralen), které mohou urychlovat spálení.

Ke správné péči patří i přípravky po opalování. Jejich úkolem je zklidnit, zchladit, vyživit a hydratovat sluncem namáhanou pokožku.