Infolinka 541 212 450


Fotoreportáž: Luhačovická dětská léčebna láká na zrekonstruované prostory

Dětská léčebna Miramonti z ptačí perspektivy

Dětská léčebna Miramonti z ptačí perspektivy


Minulý týden jsme se vypravili do Lázní Luhačovice, abychom se na vlastní oči podívali na nově zrekonstruovanou dětskou léčebnu Miramonti. Prošli jsme ji se sympatickou vrchní sestrou od sklepa až po půdu, poznali provoz, léčebné procedury i ubytování a volnočasové aktivity.

Luhačovice se zaměřují zejména na léčbu dýchacích cest, tj. astma, opakované záněty dýchacích cest apod., dále pak na léčbu kožních nemocí , obezitu a další.

Seznam nemocí léčených v Lázních Luhačovice

Do dětské léčebny může jet dítě do šesti let s doprovodem, starší děti od šesti do osmnácti let jezdí na léčebný pobyt samy.

Děti už od 1,5 roku

Velkou výhodou je, že nově se v Luhačovicích mohou léčit děti už od 1,5 roku. Velká část onemocnění dýchacích cest a pokožky se u dětí rozvíjí do tří let a čím dříve se dítě do lázní dostane, tím lépe. Nesporným kladem této novinky je, že většina matek je v tomto věku s dětmi na mateřské dovolené, takže odpadá složité uvolňování z práce.

Doprovod nemusí být po celou dobu léčení stejný. S dítětem se v Luhačovicích může vystřídat maminka, tatínek i babička.

Zdařilá rekonstrukce

Rekonstrukcí prošla polovina léčebny, která je určena pro léčení dětí do šesti let, jež do lázní jezdí s doprovodem. Modernizací prošly i společné prostory, jídelna, herny a část zdravotnického zázemí.

Dětská léčebna Miramonti připomíná spíše nadstandardní hotel. Pokoje jsou většinou třílůžkové, což znamená, že problém není, ani když jsou v rodině dvě nemocné děti. Stejně tak pokud chcete s sebou do lázní vzít babičku, aby si maminka mohla vychutnat taky nějakou tu lázeňskou proceduru, v Miramonti vám vyjdou vstříc. Samozřejmě v takovém případě další osoba nemá nárok na úhradu pobytu od zdravotní pojišťovny.

Vybavení

Maminky najdou v Miramonti vše, co potřebují, a někdy i něco navíc. Nově zrekonstruovaná jídelna se zcela individuálně přizpůsobí dietním potřebám dítěte. Součástí jídelny je i malý denní bar.

Připojení k internetu je k dispozici ve všech pokojích.

Protože pobyty jsou dlouhodobé, většina dospělých ráda využije prádelnu, která v současné době prochází také modernizací.

Volný čas

Úžasné jsou v Miramonti herny, které se nacházejí v každém patře. Děti v nich najdou řadu krásných hraček, maminky zase prostor pro odpočinek. V každé je i malý kuchyňský kout včetně mikrovlnné trouby.

Dětem jsou k dispozici také tvořivé dílničky, kde si pod vedením zkušených pracovnic mohou vyrobit řadu krásných vzpomínek na pobyt v Luhačovicích.

Léčebná část

Na začátku pobytu vám lékař stanoví léčený plán. Připravte se na to, že program je nabitý. Inhalace, koupele, individuální a skupinové cvičení, rehabilitace a v neposlední řadě pitné kúry a pohyb na zdravém vzduchu.

Náš dojem z návštěvy v Luhačovicích byl moc fajn. Krásné prostředí, moderní léčebné vybavení a personál, na kterém je poznat, že svou práci a děti miluje. V Miramonti se vám bude líbit a co je nejdůležitější, vaše dítě bude odjíždět zdravější, odpočaté a nabité novými zážitky.

Luhačovice zkrátka stojí za to vyzkoušet.

Nečekejte, až vám lékař lázně nabídne

Řada lidí netuší, že na lázeňskou péči pro své dítě má nárok. Bohužel ne všichni lékaři lázeňskou péči rodičům nemocných dětí nabídnou nebo je o ní alespoň informují.

Proto doporučujeme, buďte aktivní sami. Platíte nemalé zdravotní pojištění, proto se nebojte říct si o to, na co máte nárok. Pokud neuspějete napoprvé, zkuste to znovu, případně se obraťte na svoji zdravotní pojišťovnu.

Žádost o lázně ve většině případů podává dětský praktický lékař, který přikládá zprávy specialistů, u kterých se dítě léčí.

Jeďte tam, kam chcete

Vybrat si můžete dokonce i to, do jakých lázní chcete jet. Stačí, aby byly v takzvaném indikačním seznamu uvedeny jako vhodné pro váš zdravotní problém. Pokud z nějakého důvodu preferujete konkrétní lázně, napište si o ně.


Články na podobné téma