úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Astma > Fotoreportáž: Luhačovická dětská léčebna láká na zrekonstruované prostory

Fotoreportáž: Luhačovická dětská léčebna láká na zrekonstruované prostory

Vložte svůj článek

Dana Štěpánková, 16. 4. 2013

Astma, Atopický ekzém

Nejprodávanější z e-shopu:
Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Na polštáře, matrace,
přikrývky...

výhodná sada
5290 Kč
Inhalátor<br/>Laica MD6026

Inhalátor
Laica MD6026

Ideální pro inhalaci Vincentky i léčiv. Nejlepší poměr cena/výkon.

1590 Kč
Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Zabraňuje škrábání. 100% bavlna. Speciální střih...

výhodná sada
579 Kč
Nejčtenější články:

Dětská léčebna Miramonti z ptačí perspektivy

Minulý týden jsme se vypravili do Lázní Luhačovice, abychom se na vlastní oči podívali na nově zrekonstruovanou dětskou léčebnu Miramonti. Prošli jsme ji se sympatickou vrchní sestrou od sklepa až po půdu, poznali provoz, léčebné procedury i ubytování a volnočasové aktivity.

Luhačovice se zaměřují zejména na léčbu dýchacích cest, tj. astma, opakované záněty dýchacích cest apod., dále pak na léčbu kožních nemocí , obezitu a další.

Seznam nemocí léčených v Lázních Luhačovice

Do dětské léčebny může jet dítě do šesti let s doprovodem, starší děti od šesti do osmnácti let jezdí na léčebný pobyt samy.

Děti už od 1,5 roku

Velkou výhodou je, že nově se v Luhačovicích mohou léčit děti už od 1,5 roku. Velká část onemocnění dýchacích cest a pokožky se u dětí rozvíjí do tří let a čím dříve se dítě do lázní dostane, tím lépe. Nesporným kladem této novinky je, že většina matek je v tomto věku s dětmi na mateřské dovolené, takže odpadá složité uvolňování z práce.

Doprovod nemusí být po celou dobu léčení stejný. S dítětem se v Luhačovicích může vystřídat maminka, tatínek i babička.

Zdařilá rekonstrukce

Rekonstrukcí prošla polovina léčebny, která je určena pro léčení dětí do šesti let, jež do lázní jezdí s doprovodem. Modernizací prošly i společné prostory, jídelna, herny a část zdravotnického zázemí.

Dětská léčebna Miramonti připomíná spíše nadstandardní hotel. Pokoje jsou většinou třílůžkové, což znamená, že problém není, ani když jsou v rodině dvě nemocné děti. Stejně tak pokud chcete s sebou do lázní vzít babičku, aby si maminka mohla vychutnat taky nějakou tu lázeňskou proceduru, v Miramonti vám vyjdou vstříc. Samozřejmě v takovém případě další osoba nemá nárok na úhradu pobytu od zdravotní pojišťovny.

Vybavení

Maminky najdou v Miramonti vše, co potřebují, a někdy i něco navíc. Nově zrekonstruovaná jídelna se zcela individuálně přizpůsobí dietním potřebám dítěte. Součástí jídelny je i malý denní bar.

Připojení k internetu je k dispozici ve všech pokojích.

Protože pobyty jsou dlouhodobé, většina dospělých ráda využije prádelnu, která v současné době prochází také modernizací.

Volný čas

Úžasné jsou v Miramonti herny, které se nacházejí v každém patře. Děti v nich najdou řadu krásných hraček, maminky zase prostor pro odpočinek. V každé je i malý kuchyňský kout včetně mikrovlnné trouby.

Dětem jsou k dispozici také tvořivé dílničky, kde si pod vedením zkušených pracovnic mohou vyrobit řadu krásných vzpomínek na pobyt v Luhačovicích.

Léčebná část

Na začátku pobytu vám lékař stanoví léčený plán. Připravte se na to, že program je nabitý. Inhalace, koupele, individuální a skupinové cvičení, rehabilitace a v neposlední řadě pitné kúry a pohyb na zdravém vzduchu.

Náš dojem z návštěvy v Luhačovicích byl moc fajn. Krásné prostředí, moderní léčebné vybavení a personál, na kterém je poznat, že svou práci a děti miluje. V Miramonti se vám bude líbit a co je nejdůležitější, vaše dítě bude odjíždět zdravější, odpočaté a nabité novými zážitky.

Luhačovice zkrátka stojí za to vyzkoušet.

Nečekejte, až vám lékař lázně nabídne

Řada lidí netuší, že na lázeňskou péči pro své dítě má nárok. Bohužel ne všichni lékaři lázeňskou péči rodičům nemocných dětí nabídnou nebo je o ní alespoň informují.

Proto doporučujeme, buďte aktivní sami. Platíte nemalé zdravotní pojištění, proto se nebojte říct si o to, na co máte nárok. Pokud neuspějete napoprvé, zkuste to znovu, případně se obraťte na svoji zdravotní pojišťovnu.

Žádost o lázně ve většině případů podává dětský praktický lékař, který přikládá zprávy specialistů, u kterých se dítě léčí.

Jeďte tam, kam chcete

Vybrat si můžete dokonce i to, do jakých lázní chcete jet. Stačí, aby byly v takzvaném indikačním seznamu uvedeny jako vhodné pro váš zdravotní problém. Pokud z nějakého důvodu preferujete konkrétní lázně, napište si o ně.

Komentáře ke článku
Petra, ProAlergiky.cz

1. 9. 2015
20:30

Pro: MagdaHezký večer,
nevím, zda vás uspokojím svou odpovědí...samozřejmě záleží na tom, jak moc samostatné dítě v daném věku je...ale obecně vzato by to mělo zvládnout ;-). Sestava" pokojů je samozřejmě uzpůsobená věku dětí, ale záleží na tom, které děti zde zrovna pobývají. Ale moje osobní zkušenost je skvělá a tudíž bych doporučila se předem pozeptat a věřím, že všechno klapne ;-).

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Magda

24. 8. 2015
5:28

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou zkušenosti v lázních Luhačovice s menšími dětmi bez doprovodu. Zvládne pobyt 6-7leté dítě již samo? Jsou na pokojích s většími dětmi nebo vrstevníky? Děkuji za odpověď, Magda

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

veronika

30. 12. 2014
21:39

Pro: Michal, ProAlergiky.czDobry den .Mám dotaz naše lékařka žádala lázně pro obě cery jedné je 8 a druhé Je. 18.4 bude 6 a nevíme jak z doprovodem
Když nám ro schválí au po 18.4 tak ta mladší cerka bude muset jet bez doprovodu asi že nebo se to bere od podání návrhu? Nebo do přijetí ?

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Daniela

16. 3. 2014
8:47

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak je to letos s placením pobytu v lázních.Máme nastoupit v květnu ozdravný pobyt s dcerkou (5let),jedu s ní jako doprovod.
Letos v prosinci bude mít 6let,jak to bude příští rok?Máme nárok jet zase do lázní,když má časté recidivy zánětu horních cest,atopický ekzém a imunolog doporučuje lázně?Podotýkám,že do školky nechodíme kvůli snížené imunitě.Děkuji za odpověď, Daniela.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Michal, ProAlergiky.cz

15. 1. 2014
17:47

Pro: šárkaDobrý den, Šárko,
doporučuji Vám obrátit se s tímto dotazem na Vaši zdravotní pojišťovnu. Právě ta totiž bude rozhodovat o tom, jestli ve Vašem případě udělá výjimku a proplatí pobyt v lázních i Vám jakožto doprovodu.
Za druhé si v daných lázních zjistěte, jestli mají zkušenosti také s léčbou dětí s tím typem postižení, jaké má Váš syn.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

šárka

13. 1. 2014
9:26

Dobrý den,muj syn dostal doporučení na léčebný pobyt v lázních,ale jelikož je mu jedenáct a má tělesné postižení takového rázu,že by nemohl byt v lázních po celou dobu léčby sám,chci se zeptat jestli jsou v těhto případech nějaké vyjímky pro matky s těmito dětmi,které potřebují dohled dospělé osoby 24 hodin denně.Děkuji předem za jakoukoliv odpověd a přeji příjemný den.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

2. 12. 2013
15:49

Informace pro všechny: v lednu a únoru se nebdou platit žádné regulační poplatky za hospitalizaci, ani za děti ani za dospělé - jejich doprovod - nemocnice, lázně, ozdravovny. Pak pravděpodobně děti nebudo platit nic a dospělí 60 Kč, ale to se ještě neví od kdy to bude.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Michal, ProAlergiky.cz

16. 8. 2013
9:21

Pro: SilvieObávám se, že se to ještě nezměnilo. Stokorunu na den platí pacienti, kteří se účastní tzv. komplexní lázeňské léčby kompletně hrazené pojišťovnou. U příspěvkových pobytů, kde si pacient platí ubytování a stravu sám, se tento regulační poplatek neplatí.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Silvie

30. 7. 2013
16:25

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda li už platí poplatky za den v lázních ve výši 60 kč? V nemocnicích už ano. Děkuji

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Katka

2. 5. 2013
21:59

Dobrý den, ráda bych se prosím zeptala, zda máte zkušenost s rozdílným schvalování pojišťoven lázní a ozdravoven. Dětská dr.dceři doporučila ozdravovnu Edel, na lázně bychom prý nemuseli dosáhnout z důvodu diagnozy - alergoložka doporučila ve zprávě lázně či ozdravný pobyt, ale dcera, naštěstí, není astmatik, je alergik, trpí na ekzém,na časté protrahované obstrukční bronchitidy. Poprosila bych o názor, zda je možno žádat i o lázně Luhačovice. Děkuji

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Michal, ProAlergiky.cz

22. 4. 2013
13:38

Michal, ProAlergiky.cz

Pro: JanaDobrý den, Jano, pokud se bavíme o pobytu hrazeném zdravotní pojišťovnou, pak je vyhláškou stanovena maximální délka pobytu: U dětí je to až 28 dní a u dospělých 21 dnů.
Co se týká termínu nástupu, záleží na kapacitních možnostech konkrétních lázní. Pokud Vám jsou lázně schopny vyjít s termínem vstříc, nemělo by nic jiného bránit.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Jana

20. 4. 2013
15:26

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá pobyt v lázních a zda je možné ovlivnit termín nástupu do lázní.Mohla bych s dítětem jen podzim,nebo leden-březen.Děkuji za odpověd.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Dana, ProAlergiky.cz

19. 4. 2013
15:21

Dana, ProAlergiky.cz

Pro: MonikaMoniko, posílám odpověď přímo z Luhačovic, snad potěší :-)

Druhé dítě, které se neléčí, je možné vzít s sebou, o výjimku však musíte požádat vedoucí lékařku Dětských léčeben v Luhačovicích prim. MUDr. Janu Rydlovou ([email protected]).

Pro děti s doprovodem v současnosti obsazujeme termíny s nástupem v 18. a 19. září, ubytování ve II. DL Miramonti, ve třílůžkovém pokoji s příslušenstvím. Pokud Vám paní primářka schválí pobyt druhého dítěte, je možné si domluvit předběžnou rezervaci termínu na elektronické adrese [email protected] , zde Vám také zodpovíme Vaše případné dotazy.

Návrh na lázeňskou péči Vám vystaví ošetřující dětský lékař dítěte a následně schvaluje revizní lékař zdravotní pojišťovny dítěte.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Monika

18. 4. 2013
18:17

Dobrý den, chci se zeptat, zda si myslíte, že je reálné jet do lázní s dcerou (v srpnu 5 let),které byly lázně doporučené a vzít s sebou svou druhou dceru (v říjnu 2 roky),která nemá tyto problémy,ale nemá mi ji kdo hlídat...? Moc ráda bych starší dcerce lázně dopřála,ale nevím,jak to udělat s druhou dcerkou.. Děkuji moc.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Dana, ProAlergiky.cz

18. 4. 2013
9:49

Dana, ProAlergiky.cz

Blanko, žádný problém s hrazením doprovodu tam není, u dítěte do 6 let ho hradí pojišťovna, vy platíte za dítě i za doprovod pouze 100 Kč na den (je to stejné jako v nemocnici).

K výběru lázní, konzultovali jsme to přímo v Luhačovicích. Pokud jsou vámi vybrané lázně to v souladu s tzv. indikačním seznamem, tzn. pokud dané lázně opravdu léčí danou nemoc, může si pacient vybrat léčebné zařízení. U malých dětí může tyto lázně předepsat jak alergolog, tak dětský lékař.

Zkuste to s váším lékařem ještě probrat a zeptat se ho, proč nemůžete do Luhačovic, když tam chcete a když vyhovují indikaci.
Věřím, že vám to vyjde, držím palce.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Blanka

17. 4. 2013
22:45

Dobrý den,chtěla bych se informovat jestli je tam nějaký problém třeba s hrazením pobytu pro jednoho rodiče co tam bude s ditětem.Mám tří letého kluka s astmatem a pořád se dusí a tak nám předepsala p.d. Jánské,Cvikov ale my chceme do Luhačovic. A nevíme proč to tedy nejde dát ty Luhačovice.Jestli je tam pobyt drahý nebo...???Má cenu paní doktorku požádat o Luhačovice.Naše obvodní nám je doporučuje ale prý to musí napsat i alergolog.Předem děkuji za jakoukoliv odpověd.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
Zvlhčovač vzduchu Alfda ALB300

Barevná indikace vlhkosti. Automatický režim. Noční režim. Odolnost vůči vodnímu kameni. Indikace výměny filtru.  Velmi tichý provoz.

Inhalátor Nimo HNK-UN-01

Vysoce výkonný ultrazvukový inhalátor se snadným ovládáním. Stabilní a odolná konstrukce. Nastavitelný výkon.

Inhalátor Norditalia MO-03

Výkonný a rychlý ultrazvukový inhalátor. Pro použití v domácnosti i na cestách. LCD displej. Možnost uchycení k posteli.

Zvlhčovač vzduchu Airbi Cubic

Ultrazvukový zvlhčovač s jednoduchým tlačítkovým ovládáním. Vestavěný ionizátor. Možnost aromaterapie. Manuální regulace.

Související články
Normální vlhkost vzduchu v interiéru a co způsobuje její výkyvy
Normální vlhkost vzduchu v interiéru a co způsobuje její výkyvy

Normální a zároveň ideální vlhkost vzduchu v místnosti se pohybuje kolem 50 procent....

Suchý vzduch v místnosti škodí dýchacím cestám i pokožce
Suchý vzduch v místnosti škodí dýchacím cestám i pokožce

Nejčastější příčinou příliš suchého vzduchu je nevhodný způsob vytápění. K největším...

Astma pomáhají zvládat dechová cvičení a rehabilitace
Astma pomáhají zvládat dechová cvičení a rehabilitace

Astma je možné udržovat pod kontrolou díky cvičení zaměřenému na dýchací cesty, ale...

Dechový test FENO pomáhá odhalit zánět dýchacích cest
Dechový test FENO pomáhá odhalit zánět dýchacích cest

S vyšetřením nazývaným FENO se běžně setkáte na alergologii nebo pneumologii. Jde o...