úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Atopický ekzém (atopická dermatitida) > Testováno spotřebiteli: Ekologické výrobky značky Ecover

Testováno spotřebiteli: Ekologické výrobky značky Ecover

Vložte svůj článek

Nejprodávanější z e-shopu:
Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

pro polštáře, matrace,
přikrývky ...

výhodná sada
5290 Kč
Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

největší nádrž 8 l, antibakteriální ochrana, hydrostat ...

4990 Kč
Pyžamová sada pro ekzematiky

Pyžamová sada pro ekzematiky

zabraňuje škrábání, 100% orga­nická bavlna. Speciální střihy ...

výhodná sada
519 Kč
Nejčtenější články:
 1. Vychytávky pro přežití pylové sezóny
 2. Alergie na srst koček a psů: jak se zbavit zdravotních potíží
 3. Jak na atopický ekzém - praktické rady

Po konzultaci s vámi, našimi čtenáři, jsme se rozhodli podrobit testování další z výrobků ekologické značky Ecover. Před rokem proběhlo testování vybraných pracích prostředků Ecover, nyní jste si sami zvolili prostředky úklidové. 10 z vás je mělo příležitost vyzkoušet a ohodnotit. Jak obstály? Jsou opravdu účinné a zároveň šetrné k pokožce, jak deklaruje výrobce?

Výrobky značky Ecover jsou určeny jednak osobám s citlivou pokožkou a jednak těm, kterým je blízká ekologie a šetrnost k životnímu prostředí. Řada ZERO je navíc vhodná zejména pro atopiky a osoby s kontaktní alergií na parfémové složky, protože je zcela bez parfemace.

Aby bylo spotřebitelské testování, resp. jeho závěry, pokud možno co nejrelevantnější, upřednostnili jsme při výběru testujících jedince se suchou či citlivou pokožkou a osoby s atopickým ekzémem, kteří dostali za úkol vyzkoušet konkrétně tyto produkty:

 • krémový čisticí prostředek Ecover
 • odstraňovač vodního kamene Ecover
 • přípravek na mytí nádobí Ecover Zero.

Běžné prostředky versus ekologické – zkušenosti testujících

Zajímalo nás, jaké úklidové prostředky používali respondenti před tímto testováním a jak na ně reagovala jejich pokožka. Zároveň jsme je požádali o srovnání poté, co dlouhodoběji používali úklidové prostředky značky Ecover.

Odpovědi byly značně obdobné. Pokožka většiny testujících negativně reagovala nejen na klasické úklidové prostředky, ale dokonce i některé z ekologických, a to vysoušením, popraskáním a zarudnutím pokožky či mokvajícími pupínky, příp. se opakovaně dostavoval pocit svědění, napětí, podráždění, až loupání kůže mezi prsty.

Tři respondenti do této doby považovali použití rukavic k úklidovým pracím za nezbytnost, bez které by nemohli v běžném životě fungovat. Po spotřebitelském testování výrobků Ecover jsou dva z nich mile překvapeni, že běžný úklid domácnosti jsou schopni absolvovat i bez nich. Jedna z testujících je naopak i nadále rozhodnuta je používat, ale ne ani kvůli mycím prostředkům jako takovým, nýbrž na základě dlouhodobého styku pokožky s vodou, který jí taktéž škodí. S obdobným problémem, tj. lehkým zarudnutím pokožky při delším máčení rukou ve vodě, se svěřila i další z respondentek, paní Venduly M.: „ Pokud uklízím pouze pomocí sody, octa, citrónu, problémy s kůží nemám. Maximálně lehké zarudnutí při dlouhém máčení rukou ve vodě.“

V nejtěžších případech určité zdravotní problémy přetrvávají i přes použití k pokožce šetrných, ekologických úklidových prostředků, ovšem ve zmenšené míře, což i tito testující kvitují s povděkem, o čemž svědčí např. slova pana Radka B.: „Ecover výrobky nejsou také 100%, ovšem určitě na ně moje pokožka reaguje lépe, než na klasické“.

Ecover – krémový čisticí prostředek

Krémový čisticí prostředek Ecover použili naši testující snad na všechny materiály vyskytující se v domě, resp. domácnosti – dlaždicemi ve sprchovém koutě počínaje, přes umyvadlo, nerezový dřez, zapékací nádobu ze skla, keramiku a sklokeramiku, po připálený kastrol od mléka či mikrovlnnou troubu, dále i na dřevěný práh, laminátové dveře, linoleum, kov, dřevotřísku či gumu. S jakým výsledkem?

Vynikajícím. Ecover krémový čisticí prostředek se dobře nanášel, pochvalu si zasloužila i manipulace s tímto prostředkem, jeho konzistence i doporučené dávkování. Po nanesení krémového čisticího prostředku, chvilkovém počkání a setření houbičkou byl výsledek čištění patrný ihned po prvním použití, dovedl si poradit jak s mastnotou, zbytky vyteklého jídla na sporáku tak i připáleninami.

„Testovaný výrobek jsem použila na déle nečištěné umyvadlo na chatě. I přesto, že účinnost nebyla tak rychlá, jako u mě běžně používaného přípravku byl výsledek čištění obdobný“, říká paní Tereza H.

Znečištěný sporák PŘED a PO použití krémového čisticího prostředku Ecover, foto paní Irena R

Ecover krémový čisticí prostředek nikdo z respondentů doposud neznal, ale po možnosti si ho vyzkoušet, jsou všichni přesvědčeni, že daný výrobek budou používat i nadále, neboť s ním byli velmi spokojeni. 100 % testujících Ecover krémový čisticí prostředek doporučuje.

Ecover – odstraňovač vodního kamene

Odstraňovač vodního kamene vyzkoušeli naši testující převážně na součásti koupelen - vodovodní vanovou a umyvadlovou baterii, sprchový kout, obklady v koupelně, pračku, ale i třeba dřez v kuchyni.

Většině testujících se s daným prostředkem pracovalo velmi dobře. Uspokojivých výsledků bylo dosaženo nejen u běžného, ale i při likvidaci středně silného až silného, a zároveň dlouhodobějšího, znečištění. Velmi spokojená byla např. paní Hana S.: „Odstraňovač vodního kamene Ecover je stejně kvalitní jako silné chemické prostředky, možná i účinnější“.

Testující kromě vysoké účinnosti ocenili i malé množství čisticího prostředku, které postačí k odstranění vodního kamene, i relativně krátkou dobu působení bez nutnosti aplikaci opakovat, snadnost nanášení a jeho šetrnost daného výrobku k pokožce. „Oceňovala jsem i velmi příjemnou, svěží, nechemickou vůni citrónu, která krásně provoněla koupelnu na dlouhou dobu“, napsala nám paní Vendula M. Chválou nešetřila ani paní Marcela V.: „Odstraňovač vodního kamene je v kvalitní nádobce s jednoduchou obsluhou a s možností dostat se při práci i k hůře přístupným místům. V konkurenci s ostatními ekologickými přípravky je tento výrobek skutečná jednička.“

Stará pračka na chalupě u paní Terezy H. PŘED a PO použití odstraňovače vodního kamene Ecover

Mezi testujícími byly zaznamenány i zkušenosti opačné. Paní Ireně R. vadil agresivní pach, který jí způsobil pálení očí a zhoršené dýchání. Taktéž nebyla spokojena s účinností výrobku: „Po prvním nanesení přípravku zůstal na vodovodní baterii zbytek vodního kamene, který nešel odstranit ani opakovaným nanášením, viz foto“.

Znečištěná vodovodní baterie PŘED a PO použití Odstraňovače vodního kamene Ecover, foto paní Irena R

Obdobný názor má i paní Alena H, která by s ohledem na velmi tvrdou vodu preferovala taktéž větší sílu ekologického prostředku.

Většina testujících byla s přípravkem Ecover odstraňovač vodního kamene spokojena, ke snížené účinnosti dochází v místech s velmi tvrdou vodou.

Ecover Zero – prostředek na nádobí

Jak charakterizovali účastníci spotřebitelského testování prostředek na nádobí Ecover Zero? Většina respondentů byla spokojena, konkrétně pozitivně hodnotili následující:

 • dobrá odmašťovací schopnost, hustší konzistence, pěnivost
 • nízké dávkování
 • nezanechává skvrny na sklenicích
 • nedráždí a nevysušuje citlivou pokožku
 • absence parfemace
 • vyhovující velikost balení a design
 • biologicky rozložitelný.

S čím je spokojený jeden, nemusí být zároveň i druhý, což se potvrdilo i při hodnocení tohoto prostředku na nádobí. Paní Hana S. upozornila na fakt, že na silně znečištěné plechy či kastroly bylo třeba použít tekutý písek, aby dosáhla stoprocentního umytí. Paní Vendula M. by pak u prostředku na nádobí uvítala podobnou parfemaci jako u odstraňovače vodního kamene, ač se jedná o přípravek řady Zero, která je s ohledem na stále se zvyšující počet lidí s kontaktní alergií cíleně bez parfemace. Nejméně spokojená byla paní Irena R., jejíž pokožku na rukou podráždil bohužel prostředek na nádobí Ecover Zero stejně, jako „klasické“ výrobky Ecover.

90 % testujících doporučuje výrobek Ecover Zero na nádobí i svému okolí a hodlají ho používat i nadále.

Máte také zkušenosti s úklidovými prostředky Ecover? Zajímají nás, přidejte je do komentáře.

Komentáře ke článku

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
Epaderm mast

Epaderm mast 3v1 promašťující přípravek pro kompletní péči o suchou a atopickou pokožku. Použití: promazávání pokožky, mytí pokožky, přísada do koupele.

Body s přetahovacím rukávem

Doporučujeme. Ideální na jízdu autem, sledování televize a další činnosti, kdy nejsou ručky zaměstnané a dítě má tendenci se škrábat.

Rukavicové tričko MOTÝLEK

Rukavicové tričko MOTÝLEK má uzavřené rukávky. Díky tomu si dítě ve spánku nerozškábe kůži do krve. Skvělé zkušenosti maminek.

Pyžamová sada pro ekzematiky

Cenově výhodná kombinace rukavicového tička a pyžamových kalhot. Pro optimální ochranu celého těla. Top produkt.

Související články
Testování oblečků DermaProtec pro děti s atopickým ekzémem
Testování oblečků DermaProtec pro děti s atopickým ekzémem

Není nad osobní zkušenost. Proto jsme několik oblečků DermaProtec poskytli Jance -...

Trápení se suchou kůží
Trápení se suchou kůží

Zdá se vám, že se natíráte krémem téměř 24 hodin denně a přesto se to na vaší...

Recenze: Krém na ruce Eucerin AtopiControl
Recenze: Krém na ruce Eucerin AtopiControl

Začala topná sezona a spousta z nás teď má neustále suché ruce. A zvláště atopici....

Jak na suchou kůži
Jak na suchou kůži

Jak vyzrát na suchou kůži Často se natíráte krémem, přesto máte pocit, že je vaše...

UV filtry a ochranné faktory
UV filtry a ochranné faktory

Přípravky sluneční ochrany obsahují látky, které pohlcují, odrážejí nebo rozptylují...