Infolinka 541 212 450



Třes rukou a bušení srdce při užívání Borecu

Otázka:

Dobrý den, před rokem mi byla diagnostikována kožní alergie, původně na psa a teď po dalších testech se to rozrostlo a spoustu dalších potravinových a dalších. Můj dotaz ale je, mám předepsaný Xados s tím jsem spokojena, ale před 2 měsíci jsem dostala ještě 2 inhalátory Berotec a Ecobec. Paní doktorka mi řekla, že to vypadá na počínající astma. Jenže po inhalování (2x denně nejdřívej Berotec a pak Ecobec) se mi do půl hodiny začnou hodně třepat ruce a dělá mi problém i psát na počítači nebo vzít hrnek. Navíc se mi vždy rozbuší srdce a hůře se mi dýchá. Chci se zeptat, jestli je to v pořádku a jestli to přejde. Děkuji moc Jana Pavelková

Tazatel:

Jana

Odpověd:

Dobrý den,

inhalace Berotecu mohou způsobit třes rukou a bušení srdce. Zkuste proto inhalovat samotný Ecobec, po němž by se tyto potíže neměly objevit. Doporučuji každopádně kontaktovat Vaší lékařku, aby Vám inhalační léky zaměnila. Na trhu je nyní více preparátů na léčbu astmatu, proto předpokládám, že by Vaše paní doktorka neměla mít problém najít náhradu za Berotec.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.