Infolinka 541 212 450



Vyrážka při užívání nosního spreje s kortikoidy

Otázka:

zdravim, mam stipance na rukách a nohách, alebo vyrázky (vyzerá to ako stipance od komára) a rád by som vedel ako postupovat. Jediný liek co uzívam je Nasofan. Ten som uz dnes rano vysadil pretoze som sa v pribalovom letaku docital ze vyrazky su jednym z neziaducich ucinkov aj ked ten sprej pouzivam uz 2. tyzden a az teraz som nieco spozoroval. Potreboval by som vediet ci teraz ist s tymto problemom na alergologiu alebo na kozne. Mozte mi poradit? Tie stipance, vyrazky ma dost svrbia. Mozem poslat aj foto

Tazatel:

tomas

Odpověd:

Dobrý den, Tomáši,

u některých lidí se může objevit alergická reakce na kortikoidy, které jsou hlavní účinnou látkou ve spreji Nasofan. Tato reakce může mít i podobu vyrážky. Doporučuji Vám navštívit toho lékaře, který Vám tento lék předepsal - pravděpodobně alergolog.

A kdyby vyrážka nesouvisela s tímto lékem, na alergologii by Vám měli pomoci.

Mějte se dobře,

Michal, ProAlergiky.cz