Infolinka 541 212 450



Svědivá kopřivka po lécích a vyšetření CT

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu pro manžela.Po několika operacích DK pro ischem.chorobu užíval cca 6 let Warfarin.Asi 1 rok Wasopyrin.Letos v srpnu byla další operace a znovu nasazen Warfarin.Manžel má denně někdy obden velmi rozsáhlou kopřivku,místy přechází do puchýřků.Někdy jen na nohou,ale většinou kromě hlavy po celém těle.Je to velmi svědivé,ale nebolestivé a do 3/4 až 1 hodiny samo zmizí.V minulosti měl jednu alergickou reakci po vyšetření CT,vizuálně velmi podobnou,také samo po půl hodince zmizela..Při dalších CT už se nevyskytla.Na koho se obrátit? Na alergologa nebo na lékaře jež ho léčí s ISCH DK.?

Tazatel:

Zdenka

Odpověd:

Dobrý den,

doporučuji obrátit se nejprve na ošetřujícího lékaře, s nímž se domluvíte, pravděpodobně Vás odkáže na alergologa, popř. kožního lékaře.

Současně se snažte v jídelníčku omezit dráždivá, kořeněná, kyselá jídla, čokoládu, pokud je manžel konzumuje, jedná se potraviny, které mohou podrážděnou pokožku zhoršovat.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz