Infolinka 541 212 450Otok hrtanu a zhoršené polykání při používání léku Flutiform

Otázka:

Dobrý den,bylo mi zjištěno astma,neustále jsem kašlala,dostala jsem Flutiform 2x denně jeden vstřik,po měsíčním používání,kdy jsem byla pořád zachraptělá i když jsem si po každém použití pečlivě vyplachovala ústa , mi otekl hrtan a nemohla jsem ani polknout,přípravek jsem musela vysadit na doporučení ORL lékaře,který řekl ,že mě tyto spreje budou vysušovat sliznici,že někomu to nesedne.Teď čekám až otok ustoupí a mám si přijít pro nový sprej.Chci se zeptat,jestli existuje i jiná forma léčby než jsou tyto spreje .Děkuji

Tazatel:

Jarka

Odpověd:

Dobrý den, Jarko,

existuje celá řada protiastmatických léků. Většina se podává vdechováním, aby se účinné látky dostaly cíleně do dýchacích cest a nezatěžovaly tolik ostatní orgány. Mnoho z nich má podobu inhalačního dávkovače, jaký používáte vy. Ošetřující lékař, který je seznámen s vaším zdravotním stavem, je jistě schopen vám nabídnout i varianty léku od jiných výrobců, které můžete snášet lépe. 

Astma je možné léčit i pomocí elektrického inhalátoru, ale ne všechny léky (stejné účinné látky), jaké se využívají v některých ručních dávkovačích, jsou k dostání i pro aplikaci inhalátorem. Navíc se může stát, že vedlejší účinky budou při tomto způsobu podání léčiva podobné. 

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz