Infolinka 541 212 450



Svědění celého těla po konzumaci ořechů nebo ovoce

Otázka:

Dobrý den, trápí mě svědění celého těla po určitém jídle (ořechy, ovoce). Lékař mi zatím dal lék Cezera. Vzala jsem si první tabletu a asi čtvrt hodiny poté jsem začala pociťovat svědění, které trvalo několik hodin. Mám pokračovat v užívání léku, nebo raději vysadit? Děkuji.

Tazatel:

Michaela

Odpověd:

Dobrý den, Michaelo,

pokud svědění přetvrvává i po požití léku, je možné, že vám tento druh antihistaminika nezabírá anebo je jeho dávka nedostatečná. To se u potravinových přecitlivělostí stává. Je potřeba se s ošetřujícím alergologem dohodnout na úpravě léčby. Za zkoušku stojí třeba telefonická konzultace.

Ořechům a ovoci, které vám problémy způsobují, se pochopitelně snažte vyhýbat. V případě ovoce může jít jak o "klasickou" alergii, tak o histaminovou intoleranci

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz