Infolinka 541 212 450Tichý inhalátor pro pravidelnou inhalaci při astmatu a CHOPN

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu, který z vámi nabízených inhalátorů by vyhovoval mým zdravotním problémům - z důvodu astmatu (30let) a CHOPN 1. stupně mi plicní lékař zapůjčil inhalátor (Vincentka, Ambrobene). Inhaluji cca 3-4x denně. Zapůjčený inhalátor je ale dost hlučný, proto uvažuji o koupi svého a hlavně "tichého". Zaujal mě váš typ Laica MD6026. Odzkoušela jsem si ho u kamarádky.Můj dotaz zní, zda-li by mi vyhovoval svým výkonem na častější pravidelnou inhalaci či mi doporučíte jiný z vaší nabídky. Děkuji za odpověď.

Tazatel:

Romana Modráčková

Odpověd:

Hezký den, paní Modráčková,

je-li vaším hlavním požadavkem nízká hlučnost, pak doporučujeme vybírat mezi ultrazvukovými inhalátory, které jsou velmi tiché. Pro inhalaci minerálních vod nebo léků proti kašli jsou vhodné všechny.

Inhalátor Laica MD6026 patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější inhalátory na našem trhu. Jde sice o velmi jednoducný a nenáročný model vhodný pro "začátečníky", nicméně měl by bez problémů ustát i pravidelné používání. Z aktuálně dostupných modelů se mi jeví jako nejrozumnější volba. Výkonnější model Fazzini F-202 má nyní výpadek. 

Držíme vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz