Infolinka 541 212 450



Akné a užívání proteinů

Otázka:

Dobrý den,od 17 let trpím akném, v současné době je mi 20 let a velice se mi pleť zlepšila, pořád se mi ale semtam nějaký ten pupínek udělá, když jsem byl na kožní v nemocnici bylo mi řečeno, že to může způsobovat cvíčení a uživání proteinu, protein sem tedy vysadil okolo 19. roku ale pleť se mi zlepšila až po půl roce od vysazení proteinu, je možné, že mám akné způsobené proteinem, když jsem ho měl ještě půl roku po vysazení proteinu? Ptám se, protože bych znova rád začal užívat protein.

Tazatel:

Adam Novák

Odpověd:

Dobrý den, pane Nováku,

je mi líto, ale asi vám nebudeme schopni kvalitně odpovědět, jelikož nejsme odborníci na akné. Naší specializací jsou alergie a ekzémy.

V každém případě je velmi málo pravděpodobné, že by důsledky konzumace nějaké potraviny (ve vašem případě proteinového doplňku) na kůži trvaly tolik měsíců. 

Držíme vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz