Infolinka 541 212 450Skladová potravinová alergie hlavně na mouku

Otázka:

Dobrý den byla my zjištěna skladová potravinová alergie na roztoče hlavně mouka pšenice obilný sýry mám i ryby peckovité a jadrincove ovoce mám i prachovou alergii roztoči no a kovy ale co mě zajímá opravdu vše co je déle skladováno nemůžu a když teda hlavně mouku můžu třeba produkty kde je obsažena nebo ne ??? Varem se nezničí ? Nebo cerealni třeba sušenky ty mohu ?

Tazatel:

Eva Jelinkova

Odpověd:

Dobrý den, paní Jelínková,

váš dotaz je obtížně srozumitelný. Nevíme, co myslíte pojmem "skladová alergie". Ale pokud se ptáte na to, jestli můžete konzumovat pšeničnou mouku, pokud na ni máte prokázanou alergii na základě vyšetření u alergologa, pak pravděpodobně nemůžete. Ale přesně by to měl vědět váš alergolog. Někdy se totiž stává, že i když podle testu alergii máte, daná potravina vám nebude způsobovat žádné zdravotní potíže. 

Pokud vám pšeničná mouka vadí, bude vám nejspíš vadit ve všech potravinách, ve kterých je obsažená. Je to hlavně většina pečiva, tedy i většina sušenek. Je potřeba si hlídat složení. Více se dočtete na stránce alergie na mouku.

Držíme vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz