Odpověď na dotaz

petra:

Dobry den, zacala jsem uzivat novou hormonalni antikoncepci, drive jsem pouzivala take HA. Na mem tele se objevily pupinky, ktere svedi, je to velmi neprijemne, nechci se skrabat, ale da se to jen tezko vydrzet. Tyto pupinky jsou po celem tele.Zaroven jsem si take vzala cca 3x rozpustnou sumivou tabletu Celaskonu 500.
Nevim, na jaky popud ty pupinky vznikly. Je mozne, aby to bylo prave diky HA???
Za odpoved predem dekuji.

Odpověď:

Dobrý den, prakticky na každý lék může být alergie, tedy možnou etiologií jsou jak celaskon tak antikoncepce. Je vhodné vyšetření u alergologa.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  05.03.2006

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 103 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, mám alergii na paracetamol i jiné léky proti bolesti nebo horečce, vždy se mi objeví bouřlivá reakce v podobě svědivé vyrážky a fleků na...

Zobrazit poradnu