Odpověď na dotaz

Opová Miroslava:

Dobrý den,
od února do srpna užívám letizen. V zimních měsících se mi daří zhubnou, ale právě v době , kdy beru letizen zase vše naberu zpět. Může být příčinou užívání letizenu ?

Děkuji za odpověď.
Opová M.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,
podle klinických studií a na základě mé zkušenosti s užíváním tohoto léku u pacientů dochází vzácně k nárustu hmotnosti. Pokud máte pocit, že je to váš případ, zkuste se domluvit s ošetřujícím lékařem na změně léku - buď novější generaci tzv. levocetirizin (Xyzal) nebo loratadin (Claritin) či desloratadin (Aerius).
S pozdravem,

MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  11.08.2010

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 114 odpovědí

Poslední dotaz: Jsem polyvalentní alergička (ryby mléko, ovoce kontaktně barevné kovy) Při očkování na tetanus před mnoha lety po skarifikaci prudká kožní reakce...

Zobrazit poradnu