Odpověď na dotaz

Sehnoutková Petra:

Dobrý den, moje 3letá dcera se zhruba od 1roku potýká s alergiemi, prvotní projev byl kožní, ale nebyla prokázána vazba na nějakou potravinu. Po té se začali projevovat dýchací obtíže, kašlání při běhu, jízdě na odrážedle apod. Zjištěné alergie má břízy, rožtoče, psa a trávy. Pro ni bohužel tedy žijeme na vesnici a tak polovině alergenu nejde se vyhnout. Co se týká roztočů předělali jsme celý dům na pvc a dlažbu, koberce máme pouze v místech s dlažbou, aby si na nich mohla hrát, takže běhouny, jediným zdrojem je starší sedací souprava, kterou jednou též vyměníme. Dcera je neustále nemocná, její problémy jsou neustálé potíže průdušky, kašle, rýmy, náběhy na laryng.. Tuto zimu jsme měli 3x atb., na doporučení alergologa užívá 1x 2,5ml Aerius, 1x singuler mini na noc a Ventholin při akutním stavu dušnosti. Chci se zeptat, jak její stavy řešit v počátcích? Je vůbec možné ji nějakým způsobem nakopnout imunitu, aby nebyla tak moc nemocná??? Mám zakoupit např. čističku vzduchu, pomůže jí to nějak? Na trhu je tolik věcí, že se v tom již ztrácím, ale co je opravdu účinné? Co pro ni můžu udělat? Jsem bezradná, jak ji slyším zakašlat propadám zmatku, že bude opět nemocná...! Zapoměla jsem připsat že většina příbuzných z manželovy strany jsou astmatici, atopici a těžcí alergici včetně manžela! Za odpověď děkuji. Sehnoutková P.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,
léčbu, kterou máte nasazenou od vašeho alergologa (aerius + singulair + ventolin) považuji za velmi kvalitní, ev. můžete zkusit zaměnit aerius za xyzal, u některých pacientů s xyzalem pozorujeme lepší efekt. Nepíšete, jak dlouho tuto léčbu užívá, někdy je dobré vyčkat plného účinku léků za 2-3 měsíce. Vhodné by bylo doplnění i ORL vyšetření, zda za zvýšenou nemocností nestojí zvětšená nosní mandle.
Ev. se domluvte s vaším alergologem na zvážení nasazení léčby na posílení imunity (preparáty bronchovaxom, ribomunyl apod)
S pozdravem,

MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Potravinová alergie

Datum vložení dotazu:  16.03.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec

Ať slavíme Silvestr v kruhu rodinném, či společně s přáteli, určitě se shodneme na...

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky na mléko a vejce či...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Nejen o vánočním cukroví pro alergiky
Nejen o vánočním cukroví pro alergiky

První předvánoční, tzv. železná, neděle je za námi. Domovy nám rozzářilo světlo z...

Poradna 609 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, Měl bych dotaz, zdali při alergii na ovoce (konkrétně peckovice) mohu pít alkoholické nápoje, které jsou pálené, nebo "louhované".jako...

Zobrazit poradnu