úvod Proalergiky.cz > Poradna > Alergie na antibiotikum?

Odpověď na dotaz

Alergie na antibiotikum?

jakub:

Dobrý den,
lékař mi v pondělí předepsal na mírný zánět moč. cest antibiotikum Biseptol. Užíval jsem přípravek podle předpisu a až do včera jsem neměl žádné větší potíže. K včerejšímu večeru mě začalo mírně bolet v krku, nyní je to ale tak nesnesitelné že sotva s potížemi polknu. Navíc mi otekl jazyk a vytvořili se na něm malé pupínky, které jsou také velice nepříjemné. Nemohu se skoro ani napít o jídle nemluvě. Co mám dělat? Je to opravdu velice nepříjemné a bolestivé.

Odpověď:

Dobrý den. Alergii podle tohoto popisu vyloučit nemohu, ale spíše mi připadá pravděpodobný zánět. V každém případě by to měl vidět Váš lékař.


S pozdravem


MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  19.07.2012

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 103 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, mám alergii na paracetamol i jiné léky proti bolesti nebo horečce, vždy se mi objeví bouřlivá reakce v podobě svědivé vyrážky a fleků na...

Zobrazit poradnu