Infolinka 541 212 450


Trápení se suchou kůží

(foto: Benemedo)

(foto: Benemedo)


Zdá se vám, že se natíráte krémem téměř 24 hodin denně a přesto se to na vaší pokožce neprojevuje? Trápí vás pnutím, rudnutím a bílými šupinkami?  Objevují se vám vrásky dřív než u jiných?  Ne každý má v životě štěstí na krásnou, bezproblémovou pleť; pevnou, hladkou a svěží i bez použití nejrůznějších přípravků. Osoby se sklony k sušší kůži se často trápí zejména v chladném období, kdy jim škodí suchý vzduch venku i uvnitř. Pokud vás trápí výše zmíněné problémy, patříte pravděpodobně ke skupině lidí se suchou pletí. Podívejme se společně na to, co vaší kůži chybí, aby byla spokojená.

Méně je někdy více…

Rádi si vychutnáváte dlouhé, horké lázně, které vás po namáhavém pracovním dni nejlépe uvolní? Pokud vaši pokožku trápí výše popsané příznaky, bude lepší se tomuto relaxačnímu potěšení vyhnout. Lidem se suchou pletí se nedoporučuje nadměrné mytí vodou a také používání různých mýdel, které pokožku ještě více vysuší. Volte raději kratší, ne příliš horkou sprchu a jednou za čas, kdy vám bude odpočinek ve vaně opravdu chybět, přidejte do lázně koupelové oleje, které nadměrnému vysoušení pleti částečně zabrání. Důležité je vždy po umytí aplikovat na pokožku celého těla vhodný tělový krém!

Důležitý je dostatečný pitný režim a vyvážená strava…

Stav naší pleti nesouvisí jen s kosmetikou, kterou používáme. Asi pro nikoho nebude novinkou, že pitný režim, stravování a celková životospráva z velké části ovlivňují také stav naší pokožky. Zejména v chladném období, kdy se nevyhneme suchu při pobytu v místnostech ani na čerstvém vzduchu, je velmi důležité vypít alespoň 2 litry tekutin denně. Ideálním nápojem je čistá voda, komu ale nechutná, může zkusit ředěné ovocné šťávy nebo bylinné čaje. Většímu množství kávy nebo slazeným syceným nápojům se pokud možno úplně vyhněte. Zvyšte konzumaci ovoce a zeleniny s vyšším obsahem vody, například salátové okurky jsou v tomto směru velmi osvěžující. Pokud máte možnost, volte odrůdy a výpěstky ovoce a zeleniny od lokálních farmářů, vhodně doplněné šťavnatými citrusovými plody. Dbejte, aby váš jídelníček obsahoval dostatečné množství zdraví prospěšných tuků. Zařaďte do jídelníčku více ryb, oříšků, přidejte například velmi výživné a zdraví prospěšné avokádo!

Dopřejte si kvalitní dermakrémy z lékárny a promazávejte…

V dnešní moderní době používáme denně velké množství různých přípravků, které naši pokožku vysušují, ať už jde o sprchové gely, mýdla, či saponáty na mytí nádobí a úklid domácnosti. Nadměrným vystavováním se těmto produktům se z pokožky odstraňuje ochranná mazová vrstva, a tak je kůže náchylnější k vysušování a má sklony k ekzematickým projevům. Nejen lidé postižení ekzémem ale mají zkušenost s tím, že je nutné pleť promašťovat kvalitní kosmetikou, aby byla zachována ochranná vrstva a pokožka se tak udržela v přijatelném stavu!

Je velmi důležité vybrat si na promazávání opravdu kvalitní krém, proto bude nejlepší, pokud navštívíte lékárnu, kde vám s výběrem také odborně poradí. Zejména v studených ročních obdobích jsou nejlepší volbou masti a krémy bez obsahu vody, ale zároveň poskytující pleti dostatečnou výživu ve formě různých kombinací vitamínů. V tomto ohledu je velmi dobrým výběrem vitamínová mast Vitella Extreme, určena k promazávání suché až velmi suché kůže a její revitalizaci. Chrání kůži před vlivem počasí a mechanickou námahou i v extrémních podmínkách. Vitella Extreme je vhodná jak na obličej, tak i na ruce, nohy, lokty a kolena. Díky svému unikátnímu složení chrání pokožku proti dehydrataci a zároveň ji vyživuje. Obsažený vitamín A působí proti rohovatění kůže i proti zánětům. Vitamín E pak celkově zlepšuje vzhled pokožky, působí blahodárně při regeneraci kožních buněk a působí jako antioxidant, který chrání pleť před volnými radikály.

Vhodně zvolený krém je pak nevyhnutné doplnit již zmiňovanými změnami v životosprávě:

  • Dodržujte pitný režim, ovšem dlouhé pobyty zejména v horké vodě omezte.
  • Nepoužívejte vysušující mýdla a gely, volte spíše jemné mycí přípravky bez tenzidů, které působí jako odmašťovače a zbytečně narušují přirozený ochranný film pokožky.
  • Kůži pravidelně promazávejte nejlépe kvalitními krémy z lékárny.
  • Vyzkoušejte kolagen, který snižuje ztrátu tekutin vypařováním. Vlhkost a hydrataci podporuje spirulina, zelená a hnědá mořská řasa, která pleť zároveň chrání proti volným radikálům a škodlivým účinkům slunečního záření.
  • Minimalizujte stres, nezapomínejte více odpočívat! Dobrá nálada a pohoda se pozitivně projeví nejen na vaší pokožce, ale i celkovém zdravotním stavu!

(PR)


Články na podobné téma