Infolinka 541 212 450

Bábovičky z kaštanové mouky bez lepku a mléka

INGREDIENCE

150 g kaštanové mouky Adveni (bezlepkova.com) 150 ml řepkového nebo slunečnicového oleje 120 g hnědého cukru 3 celá vejce 50 g hořké čokolády bez mléka 2 polévkové lžíce drcených oříšků nebo mandlí do těsta + 2 na posypání 2 - 3 kávové lžičky bezlepkového kypřícího prášku (Labeta, Dr. Oetker) nebo vinného kamene špetka soli 1 polévková lžíce kakaa Stella na vymazání pečících mističekPOSTUP

Všechny ingredience vyndáme cca 2 hodiny před pečením na kuchyňskou linku, aby měly stejnou teplotu. Troubu předehřejeme na 180 °C. Mističky vymažeme Stellou. Oříšky nasekáme.

Do mísy si prosejeme kaštanovou mouku (dělá hrudky) přisypeme cukr, sůl, prášek do pečiva, kakao, nasekanou čokoládu a 2 polévkové lžíce oříšků. Vajíčka mixérem prošleháme s olejem v robotu nebo v druhé míse.

K vaječné směsi pomalu přisypáváme sypkou směs a opatrně promícháváme např. silikonovou stěrkou. Hotové těsto stěrkou rozdělíme do vymazaných zapékacích mističek a posypeme zbytkem oříšků. Mističky přemístíme na plech a pečeme při 180° C cca 25 minut.

Po upečení přemístíme mističky na mřížku a necháme vychladnout. Podáváme např. s ušlehanou rostlinnou smetanou. Kdo může, dá si šlehačku.

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

0 h 40 min

Hodnocení

4.6x
(Hodnotilo 5 lidí)

Kategorie