Infolinka 541 212 450

Bleskové bezlepkové houskové knedlíky z mikrovlnky

INGREDIENCE

Pro 4 osoby: 200 - 300 ml vlažné vody nebo mléka, může být i rostlinné (podle nasávací schopnosti pečiva) 4 starší bezlepkové housky 4 polévkové lžíce bezlepkové mouky 2 vejce 1,5 sáčku bezlepkového prášku do pečiva nebo 3 kávové lžičky vinného kamene 1 kávová lžička soli hrst nasekané petrželky (nemusí být) tuk na vymazání hrnečkůPOSTUP

1. Housky nakrájíme na kostičky, smočíme v tekutině a přidáme ostatní přísady. Spojíme v řidší těsto, které plníme do 2/3 tukem vymazaných hrnečků.

2. Vložíme do mikrovlnné trouby a vaříme cca 7 - 8 minut při výkonu 600 W. Během vaření vyběhnou z hrnečků, ale zase se vrátí zpět!

3. Horké hrnečky s knedlíky opatrně vyndáme, kulatým nožem uvolníme ze stěn a vyklopíme na prkénko. Po vychladnutí krájíme nití.

Tip: Tyto knedlíky dělám z pečiva, které pokazím. Naposledy to byla bílá bageta, která se roztekla do všech světových stran a měla na výšku cca 1 cm. Nakrájela jsem si ji do mrazáku na kostičky a příležitostně je rozmrazuji, když potřebuji udělat rychlé knedlíky. Do mrazáku si dělám i zásobu těchto plátků knedlíků. Ohřívám je v mikrovlnce na talířku pokapané vodou, aby se vytvořila pára, nebo pomalu na pařáčku v hrnci.

Pokud uděláte tyto knedlíky z Doves Farm - samokypřící (modrá), budou krásně vláčné i po ohřátí či rozmrazení.

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

0 h 30 min

Hodnocení

3.8x
(Hodnotilo 19 lidí)

Kategorie