úvod E-shop > Zvlhčovače vzduchu > Zvlhčovač vzduchu Airbi Airwasher

Zvlhčovač vzduchu Airbi Airwasher

Varianty produktu (1) Cena vč. DPH
6 990 Kč
Dostupnost: sklademna dotaz
Počet:

Vybrat zvlhčovače vzduchu podle rádce

Diskový zvlhčovač vzduchu s plazmovým ionizátorem a funkcí čištění vzduchu. Automatický a noční režim. Přehledný displej. Antibakteriální ochrana.

Velmi tichý chod
Nízká spotřeba elektrické energie – pouze 8 W

 • pro místnosti do 45 m²
 • samostatně zapínatelný ionizátor
 • automatický režim:
 • 3 stupně výkonu + noční režim: nízký, střední, vysoký
 • noční režim:
  Přístroj je v nejtišším pracovním výkonu a vlhkost vzduchu udržuje na 60 procentech stejně jako režim automatický. Jas displeje se ztlumí na poloviční úroveň, aby nerušil při spaní.
 • velký a přehledný LCD displej
 • časovač na 1–8 h
 • signalizace prázdné nádrže
 • v balení s přístrojem je čisticí kartáček

Ionizace vzduchu: Plasma systém

Přístroj vytváří velké množství iontů formujících se do shluků záporně či kladně nabitých. Takto vytvořené ionty jsou obklopeny molekulami vody, což zajišťuje jejich dlouhou životnost. Shluky plasmových iontů ve vzduchu obklopují nebezpečné látky jako jsou např. viry chřipky apod. – pozitivní a negativní ionty se přichytí na jejich povrchu, vytvoří vysoce oxidační hydroxilové radikály a okamžitě odstraní vodík z proteinu povrchů. To způsobí rozložení povrchové membrány viru a zneškodní ho. V poslední fázi dochází k tomu, že se hydroxilové radikály a vodík spolu sloučí a vytváří tak vodu, která zůstává ve vzduchu.

Ochrana před množením bakterií:

Aby nedocházelo k množení bakterií ve vodě, je Airbi Airwasher vybavený patentovaným filtrem BSS (Bio-Silver Stone) a vnitřními rotačními disky se speciální antibakteriální úpravou eliminující množení bakterií. Díky tomu Airwasher zachytí až 99,9 % bakterií vyskytujících se v okolním ovzduší a z přístroje tak vychází přirozeně čistý a zvlhčený vzduch.

BSS filtr se doporučuje vyměnit cca 1× rok.

Technické informace

Max. zvlhčovací výkon 250 ml/h
Princip studený odpar
Nastavení intenzity zvlhčování ano
Inteligentní kompenzace teploty vzduchu ne
Vestavěný regulátor vlhkosti ano
Objem nádrže 4,5 l
Změkčovací filtr (patrona) ano
Hlučnost 24-27-30 dB
Příkon 8 W
Časovač ne
Ionizátor vzduchu ano, plasmový
Hmotnost 4,5 kg
Rozměry (š × h × v) 280 x 280 x 370 mm

Ke stažení

Výrobce: Airbi

Bez hodnocení

Dotazy a hodnocení

 • Adéla S., 2. 10. 2015

  Dobrý den, rozhoduji se, zda zakoupit tento zvlhčovač vzduchu s plasmovým ionizátorem - čističem vzduchu, nebo Čističku vzduchu Winix WAC U300 taktéž založenou na plasmovém čištění.Obojí neuvolnuje ozon, že? Doma mám dvě děti, které často trpí na nemoci horních a dolních dýchacích cest a anginy, já sama jsem alergik na pyly a roztoče a od dětí také často nemocná. V zimě topíme krbem a subjektivně se nám tady hůře dýchá, máme podlahové topení. Bydlíme v novostavbě, dům je hodně otevřený - propojená kuchyně s obývákem i chodbou. Máme psa. Co byste raději doporučili? Již jsem u vás zakoupila pro naše zdravotní potíže inhalátor Fazzini. Ještě bych chtěla zvýšit celkově kvalitu vzduchu. Manžel příliš čističkám neholduje, tvrdí, že si zhýčkáme plíce a pak se nám bude v běžném prostředí hůř dýchat a nachytáme mnohem víc bacilů . :-) Co myslíte? Hezký den.

  odpovědět Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 2. 10. 2015

   Dobrý den,

   začnu odzadu. Pan manžel pravdu nemá, kde jinde než doma by si měl dětský organismus odpočinout a regenerovat? Se špatným ovzduším se setkáme všude, jen doma ho ale můžeme upravit. Asi doma také vaříte zdravěji a z kvalitním potravin a neříkáte si "ať si žaludek dětí zvyká, stejně chodí do školní jídelny, restaurací apod....." proč nezlepšit cokoliv, kde na to máme vliv, což je doma. Aby si děti "zhýčkaly" plíce musely by celý život být zavřené v místnosti s čističkou a po několika letech vyjít ven....co to vzít z druhé strany a říct si..."alespoň doma si plíce dětí odpočinou"...
   Zvlhčovač vzduchu byste měla koupit jen v případě, že vlhkost je pod 40%, toto doporučuji před nákupem změřit jednoduchým vlhkoměrem.
   Narozdíl čističku vzduchu upotřebí doma každý, vždy a všude je co čistit...
   Ano, plasm.ionizátor ozon neuvolňuje. Osobně bych šla spíše do Winix + kdyžtak obyč.zvlhčovače (bude-li opravdu potřbea), zvlhčovač s funkcí čištění nelze srovnat s plnohodnotnou čističkou.

   Kdyby cokoliv, klidně mi zavolejte na info,inku, ráda doupřesním.

   Přeji příjemný podzim,

   Mirka Nechvátalová

 • petr, 21. 9. 2014

  Dobry den mam dotaz koukam,ze vyprodukuju 120/ h neni to nejak malo? Dale, kdyz umi i cistit vzduch tak by to melo mit preci samostatnou nadrzku a tu pravidelne cistit,prece zachycene castice si zas nevypustim ven zvlhcovacem muzete mi vysvetlit jak to funguje? Proc ma jen studeny odpar cetl jsem,ze teply je ucinejsi na zniceni roztocu. Umi na displeji ukazat současnou vlhkost a teplotu? Dekuji za odpoved

  odpovědět Odpovědět

  • Tým Proalergiky.cz, 21. 9. 2014

   Dobrý den,
   AirWasher má výkon 250 ml/h, nikoliv 120 ml/ h
   I tak ale nemůžete srovnávat výkon u dvou rlzných principů - ultrazvuku a studeného(přirozeného oparu)
   Vzduch přístroj čistí od viditelně velkých nečistot (nikoliv o alergenů apod), tyto nečistoty ulpí na discích, které pak nečistotu nechají ve vodě. Ta se do vzduchu nedostane, protože se jedná o prřirozený odpar.
   Pokud má přístroj předehřev vody, pak to spolehlivě zničí bakterie a choroboplodné zárodky ve vodě (ne roztoče!), neodpadá ale povinnost vodu pravidelně měnit.
   Množení zabrání i antibakteriální kostka (nebo tyčinka), tak či tak je ale nutné vodu jendou za cca 1-2 dny měnit.
   Pěkný den,
   Mirka Nechvátalová

Zeptejte se

Předmět:
*Jméno:
*E-mail:
*Váš dotaz:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Příslušenství

Antibakteriální filtr BSS pro Airbi Airwasher Antibakteriální filtr BSS pro Airbi Airwasher
Antibakteriální filtr BSS pro Airbi Airwasher. Výměna po cca 1 roce.
ks
550 Kč

Související produkty

nákupní rádce
Nákupní rádce Jak vybrat vhodný produkt v kategorii zvlhčovače vzduchu? Více