Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Jaký inhalátor se hodí na Vincentku

Jaký inhalátor se hodí na Vincentku

Jaký inhalátor se hodí na Vincentku

Inhalátor na Vincentku je snadno dostupný elektrický přístroj, který vám pomůže s péčí o dýchací cesty. Hodí se pro alergiky, astmatiky i při běžném nachlazení. Které konkrétní typy inhalátorů jsou pro inhalaci Vincentky vhodné? A jak inhalace probíhá?

Inhalátor může být ultrazvukový i kompresorový

Jak se pozná inhalátor, který je vhodný pro inhalaci Vincentky nebo jiné léčivé minerální vody? Sáhnout můžete po téměř každém elektrickém inhalátoru. Vhodné jsou ty na principu ultrazvuku i kompresoru. Minerálku rozpráší na mikroskopické kapičky, které se pak nádechem dostanou hluboko do dýchacích cest. 

Inhalátor Nimo HKNK-UN-01
Kvalita s velkým výkonem:
Nimo HNK-UN-01

Inhalátor Norditalia HI NEB
Nový miláček dětí:
Norditalia HI NEB

Inhalátor Norditalia MO-03
Rychlý, tichý, přenosný a s displejem:
Norditalia MO-03
Inhalátor Norditalia Meganeb Plus
Silný model s možností cílení léčby:
Norditalia Meganeb Plus


Všechny inhalátory na Vincentku v e-shopu ProAlergiky.cz

Naopak nevhodné pro tento účel jsou inhalátory parní neboli obličejové sauny. Do těch se smí lít pouze obyčejná voda. Minerální voda by je mohla poškodit. 

Bez inhalátoru se léčivé vody ani pořádně inhalovat nedají. Ano, můžete celou lahev nalít do hrnce, minerálku ohřát a pak vdechovat. Jenže minerálky tak spotřebujete mnohem více, a přitom do dýchacích cest se vám dostane jen velmi malá část.

Efektivní inhalace za nízkou cenu

Inhalátory patří mezi volně prodejnou zdravotnickou techniku. Ceny modelů pro domácí použití začínají zhruba na 700 korunách a sahají až po několik málo tisíců. Závisí především na výkonu a nabízených funkcích. 

Jeden inhalátor může používat celá rodina, nicméně je vhodné, aby každý člen domácnosti měl svou inhalační masku nebo náustek, případně abyste příslušenství před předáním jiné osobě vydezinfikovali například lihem. To abyste si s příslušenstvím nepředávali i bacily. 

Pár minut denně pro usnadnění léčby respiračních onemocnění

Jedna inhalace trvá 5 až 15 minut v závislosti na použitém množství minerální vody a výkonu inhalátoru. Do nádobky (kalíšku) inhalátoru se obvykle vejde 5 až 10 mililitrů léčiva.

V případě nachlazení nebo jiných akutních dýchacích potíží je možné inhalovat 2krát až 3krát denně. Vhodná je i preventivní inhalace v období takzvané chřipkové epidemie. V tomto případě stačí jedna denně, ideálně večer.

Lidé s astmatem, CHOPN a jinými chronickými dýchacími onemocněními mohou inhalovat dlouhodobě. 

Vincentka má konkurenci

Léčivá minerální voda nejen že zvlhčuje a čistí sliznici dýchacích cest, ale také posiluje jejich přirozenou obranyschopnost a může působit lehce protizánětlivě. 

Kromě Vincentky je na inhalační léčbu ještě vhodná levnější Bílinská kyselka. Obě jsou snadno k dostání v obchodech s potravinami nebo lékárnách. 

Na inhalaci jsou nejúčinnější Vincentka a Bílinská kyselka

Pokud vám minerálka dojde, do inhalátoru je možné používat i osolenou převařenou vodu, a to v poměru 9 gramů soli na 1 litr vody. 

Publikováno: 18. 12. 2019

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč