Vojta hledá pomoc

Vložte svůj článek

Nejprodávanější z e-shopu:
Čistička vzduchu Winix ZERO

Čistička vzduchu Winix ZERO

Skvělá při alergii na pyl nebo zvířata. Plazmová neutralizace...

5990 Kč
Inhalátor<br/>Laica MD6026

Inhalátor
Laica MD6026

Ideální pro inhalaci Vincentky i léčiv. Nejlepší poměr cena/výkon.

1590 Kč
Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Snižuje množství alergenů v srsti psů. Zlepšuje kvalitu srsti...

479 Kč
Nejčtenější články:

Vojta trpí komplikovanou formou potravinové alergie a dalšími potížemi

Dobrý den, jsem maminkou 2letého Vojtíška, kterého můžete vidět na videu dole. Ráda bych touto cestou našla pomoc a naději nejen pro Vojtu, ale i pro další děti, potažmo dospělé, kteří mají podobný problém. Proto prosím, popíšu zde základní příznaky, a pokud máte pocit, že se to týká právě Vás nebo Vašich dětí, budu moc ráda, pokud mne kontaktujete.

Jde mi o to, že jsem si jistá, že Vojta není jediný s tímto problémem, vím to, jsme v kontaktu už s více dětmi jako on. Ale jako jediný nezmůže nic, zjevně se nejedná pouze o alergii, evidentně je zde ještě něco jiného, co možná dosud nebylo pojmenováno. Kdo ví. Ale ráda bych pomohla jemu, i dalším, když je člověk sám, kolikrát je za blázna nebo si ho přehazují jako horký brambor mezi gastroenterologií a alergologii, ale pokud je těch lidí více, jedná se zjevně o stejnou příčinu.

Nečekám, že objevíme lék, ne hned teď. Nečekám, že se stane zázrak, ale myslím si, že určitě někde jsou další, kteří už i sami o sobě pochybují, jestli je to opravdu tak, jak se jim lékaři snaží namluvit. Doufám, že tímto pomůžu nejen Vojtovi, ale i jim. Ráda bych pomohla odhalit příčinu problémů, pojmenovat ji, ráda bych časem založila občanské družení, které se touto problematikou bude zabývat. Ráda bych, aby už se nikdo nedostal do situace, kdy se i sám sebe ptá, tak jak to je, jsem blázen, nebo opravdu nevědí?

Proto prosím, věnujte mi trochu svého času a pokud trpíte něčím podobným, kontaktujte mne prosím. Jde mi opravdu jen o to, poznat protivníka, aktivně mu čelit a hlavně zajistit i do budoucna, aby se těm dětem střevo nezničilo úplně a nebyly následky zbytečně horší než musejí být.

Jedná se o tyto problémy:

 • Proteinindukovaná enterokolitida (zánět střeva, opakující se i přes dietu, mnohdy velmi striktní, který se vrací bez jasného spouštěče)
 • Multiproteinová alergie (problém s BKM, sójou, vejci, lepkem atd., mnohdy téměř se vším bílkovinným, Vojta nenese téměř ani živočišné bílkoviny)

Dále:

 • astma, spastické bronchitidy
 • opakující se infekce typu Impetigo, Herpes atd.
 • folikulitidy (záděry, různé abcesy)
 • fisury, ragády na zadečku, píštěle
 • striktní dieta, mnohdy nedostatečný růst
 • výsledky krve svědčící spíše pro chronický zánět
 • alergie spíše non IgE typu, spíše s odpovědí až tak za 12 až 48 hodin
 • ekzémy, vyrážky a jiné kožní potíže
 • afty
 • osteoporoza, zlomeniny
 • zpomalený růst zubů
 • potíže s polykáním, často špatná adaptace na tuhou stravu

Ale hlavně:

 • opakující se hlenovité průjmy, někdy s krví, někdy s nestráveným tukem
 • časté zvracení
 • boleti bříška, koliky, syndrom velkého bříška
 • strava často Neocate, mnohdy už od miminek
 • léčba Prednisonem, Pentázou, Mesalazinem atd. nebo systémovými kortikoidy
 • často nemají očkování kvůli kontraindikacím

Moc Vás prosím, pokud jste se v tomto poznali, nebo máte doma či v okolí někoho, kdo má podobné problémy, klidně jen některé z nich, ale hlavní je průjem s hlenem a krví, nereagující na dietu, prosím, kontaktujte mne. Třeba je to to samé a můžeme se společně pohnout někam dál.

Děkuji moc za mne i za Vojtu, já budu bojovat. Jsem přesvědčená, že vysvětlení a potažmo i řešení se najde a já budu bojovat do posledního dechu. Za Vojtu i za další jako on, potřebujeme znát nepřítele, abychom mu mohli aktivně čelit. A jeden nezmůže nic, pokud je nás víc, musíme se dát dohromady. Víc hlav víc ví.

Děkuji všem, kdo nám pomáhají toto šířit, a těm, kteří pomahají najít někoho dalšího. Jsem vám všem vděčná, za sebe i za Vojtu.

Anička - [email protected]

Komentáře ke článku
Jája

12. 9. 2015
18:18

Pro: MarcelaDobrý den paní Marcelko,
mohla bych se prosím zeptat, kde NAET podstupujete? A jak vlastně hodnotíte výsledky. Velmi ráda bych vyzkoušela na alergii nonIgE typu, se kterou si nikdo z lékařů neví rady. Děkuji a zdravím Vás.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Markéta

27. 5. 2015
13:31

Pro: MarcelaDobrý den,
prosím, jak Vám po roce dopadly výsledky s NAET?
Děkuji Kupkvoá

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Markéta

27. 5. 2015
13:30

Pro: MarcelaDobrý den,
prosím, jak Vám po roce dopadly výsledky s NAET?
Děkuji Kupkvoá

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Marcela

5. 5. 2014
13:14

Dobry den, ja jsem chtela reagovat na komentar pani Dariny Brown. Ja take ziji v USA a muj syn ma alergii na buraky a nektere dalsi orisky, jarni pyly a nedavno mu diagnostikovali take astma. Vzhledem k tomu, ze bezna zapadni medicina tyto nemoci lecit neumi, pouze vam na vsechno predepise leky, ktere maji vedelejsi ucinky, rozhodla jsem se hledat jinou cestu jak svemu synovi pomoci. Moje skvela tchyne mi doporucila metodu NAET, ma s ni vlastni zkusenost a neda na ni dopustit. Cetla jsem nekolik "doporuceni" od pacientu, kteri psali, ze jim NAET naprosto zmenila zivot co se tyka alergii a take nekterych dalsich onemocneni. My si momentalne lecbou jeste prochazime a zadne vysledky jeste nemuzeme potvrdit. Ty budeme vedet az po skonceni lecby, kdy necham syna znovu otestovat na alergie na orisky. Ty jarni pyly asi pozname az pristi rok na jare a astma v prubehu, az jestli budou nejake pripady spasticke bronchitidy nebo ne. Kazdopadne do tehle lecby vkladam velke nadeje! Budete-li mit zajem o vice informaci, ci vysledky nasi lecby, nevahejte se na me obratit. Preji mnoho stesti!!!

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Darina C Brown

3. 9. 2013
9:31

Dobry den, nevim na kolik Vam tato informace pomuze, ale nikdy nevite. Ja bydlim v USA a bohužel tam se vyskytuje hodne takových problemu a moje kamarádka ze Svedska mela podobne problémy s jejím druhym synem, který mel problém cokoli udrzet v tele ....vyzkouseli hodne věci a dr....a co mu pomohlo byla alternativni medicína ...a to methoda NAET A prikladam www. http://www.naet-europe.com/en/naet-association/naet-association/naet-association

Syn mel asi kolem 16 procedur a moc mu to pomohlo...videla jsem ho před nedavnem...vyrostl, pribral na vaze a rodice si to velice pochvalovali. Nevim jak je to tady v Evrope a zda umite anglicky, ale za pokus to stoji....dejte prosim vedet, zda potrebujete vice info nebo cokoli jiného...rada pomůžu...muj email:[email protected]
DB

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Eva

10. 2. 2013
23:59

Na www.zapper.cz si objednejte knihu Ing. Bláhové Deník poradce a červený CAFL.Tam se dozvíte vše potřebné o léčbě.A také jak si najít správného poradce. Protože není poradce,jako poradce.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Anička

7. 10. 2012
18:43

Pro: alicedobrý den, napsala jsem ten článek, kvůli svému synovi. Jestli máte chuť, kontaktujte mne přímo na můj mail [email protected] budu ráda,nebojte, je nás víc, dáme hlavy dohromady a něco vymyslíme, ale rozhodně si nezoufejte, tohle jsme zažily všechny, ale dá se to zvládnout a bude líp. Někdy to vypadá bezvýchodně, ale je potřeba se kousnout a vydržet. Držte se a až se na to budete cítit, napište mi přesně co a jak a něco s tím provedeme, hlavně opravdu nejste jediná, to mě osobně přišlo jako to nejšílenější, že všude jsem byla za cvoka a hlavně to nikdy nikdo neviděl atd. takže klid, viděl:)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

alice

5. 10. 2012
14:37

Dobrý den, píši Vám ohledně článku o Vojtíškovi. Máme stejný problém, dcera má 1,5roku, odmala problémy s bolestmi břicha, v noci spí cca 3 hodiny. neustále se budí, kroutí, bolí jí bříško. Hlen ani krev ve stolici nemá, jen ukrutné křečovité bolesti opakující se třeba co 5 minut. Někdy chodí spát až v 5 ráno Podle testu zjištěno jen alergie na BKM. Já jsem ale vysledovala že jí vadí veškeré bílkoviny, také vajíčka, rajčata, ryby, paprika, okurek, lepek. Jsem už zafoula je to strašné dívat se, jak se trápí a hlavně nepřibírá. Váží pouhých 8,5 kilo. Nikdy mě nenapadlo že i taková může mateřská být:-(vyzkoušeli jsme léčitele, doktory, homeopatika.ale nikdo nedokáže poradit a nic nezabralo.Snad pomůže čas. Vím jak jste zoufalá, a proto Vám přeju hodně sil, ať je to brzo za námi. Pokud někdo dokáže poradit prosím ozvěte se na: [email protected]

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Iva

28. 9. 2012
20:53

Pan Jonáš je původní profesí psychiatr, který se zabývá komplexní diagnostikou a alternativní cílenou detoxikací... Obecně bych doporučila alternativní cestu léčby a dlouhodobou dietu. Popisované příznaky byly u mého syna obdobné - jen bez krvácivých a hlenových průjmů. Usuzuji, že jde o kombinované alergie - rovněž jsme měli Neocate, gastroent. A alergologickou péči - s věkem se VŠE lepšilo! Do dvou let měl velice přísnou dietu, Neocate do 3,5 . Určitě nejste s problémem sami, přeji hodne štěstí Iva

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

LUCIE

24. 9. 2012
20:10

Dobrý den narazila jsem na váš článek a ráda bych vám doporučia detoxikaci.Nejprve je detoxikační měření kde vám přesně řekne co má syn v těle špatně a potom nasleduje přírodní léčba.Je to od doktora Jonáše což je dětský pediatr ,další informace na internetu.Přeju hodně štěstí.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související články
Přehled jednodruhových bezlepkových mouk a jejich využití
Přehled jednodruhových bezlepkových mouk a jejich využití

Pokusili jsme se tak trochu o „nemožné“ a zmapovali, které druhy přirozeně...

Bezlepková dieta není jen pro celiaky
Bezlepková dieta není jen pro celiaky

Lidem se často pletou pojmy „alergie na lepek“ a „nesnášenlivost lepku“ neboli...

Velikonoční mazanec – bez vajec, mléka, lepku
Velikonoční mazanec – bez vajec, mléka, lepku

Obdobně jako lze upéci výborného beránka, je také možné připravit i velmi chutný...

Příspěvky na bezlepkovou dietu a potravinové alergie a intolerance v roce 2016
Příspěvky na bezlepkovou dietu a potravinové alergie a intolerance v roce 2016

Na úvod rovnou zklamu všechny, které netrápí nesnášenlivostí lepku, neboť zdravotní...

Poznejte zásady stravování při celiakii
Poznejte zásady stravování při celiakii

Trpíte celiakií? Toto celoživotní, autoimunitní onemocnění, je definováno tím, že...

Recepty
Vychlazený BL těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninou a s bylinkama
Vychlazený BL těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninou a s bylinkama

Kuřecí maso, žampiony a papriky orestujeme naprudko na pánvičce a smícháme s ostatní nakrájenou zeleninou a těstovinami a...

Salát s kuřecím masem
Salát s kuřecím masem

Celé nové brambory uvaříme a poté je zprudka orestujeme se zeleninou nakrájenou na větší kousky. Ještě na pánvi zalejeme...

Svěží bramborový salát se zeleninou
Svěží bramborový salát se zeleninou

Postup přípravy: Celé nové brambory uvaříme a poté je zprudka orestujeme se zeleninou nakrájenou na větší kousky. Ještě...

Všechny recepty