Infolinka 541 212 450

Perníkové muffiny s jablky - bez lepku, mléka, vajec

INGREDIENCE

1,5 hrnku Schär Mix C (Pattiserie) 1 hrnek najemno nastrouhaných jablek 2/3 hrnku krystalového cukru 2/3 hrnku slunečnicového oleje 1/2 hrnku rýžového mléka 1/4 hrnku jáhlové mouky 1/4 hrnku amarantové mouky menší hrst rozinek menší hrst brusinek 1 prášek do pečiva 1 vanilkový cukr 2 lžíce kakaa 2 lžíce medu 1 lžíce bramborového škrobu rozpuštěná ve zhruba cca 100 ml vody (náhrada za 2 vejce) 2 lžičky perníkového koření 1 lžička jedlé sody čokoláda a tuk na polevu tuk a kokos na vymazání formy na muffiny zdobení dle libosti - já vlašské a lískové ořechy, mandle, kokos, kandované ovocePOSTUP

Postup je hrozně jednoduchý. Nejprve si vymažeme plech, vysypeme kokosem (moukou, strouhankou) - do muffinů dělám kvůli dětem...netuším proč, ale mají to radši :-D. Zapneme troubu - zhruba na 180 °C.

Všechny ingredience si smícháme. Paliže můžete/chcete použít vajíčka, tak oddělte žloutky od bílků a připravte si sníh, který přidáte až na konec. Já použila dohromady 2,5 hrnku mouky, ale záleží hodně na šťavnatosti jablíček. Je možné, že se vám bude těsto zdát hodně řidké, tak trošku přidejte. Lze samozřejmě určitě použít i jinou bezlepkovou mouku. Schär je moje oblíbená, proto jsem zvolila tuto;-).

Formičky, plech plňte ne zcela, těsto zvětší svůj objem. Hotovost upečení zkouším tradičně špejlí - nelepí-li se těsto, máme upečeno ;-).

Během chladnutí si připravte polevu (rozpuštěná čokoláda a 100 % tuk) a zalijte jí muffinky, příp. perník na plechu. Zdobte dle vlastní fantazie. Já použila kandované ovoce, vlašské a lískové ořechy, mandle a kokos.

Perník vydrží díky jablkům krásně vláčný i do dalšího dne. Déle u nás "nepřežil", takže nevím ;-).

Dobrou chuť :-).

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

0 h 0 min

Hodnocení

4.5x
(Hodnotilo 2 lidí)

Kategorie