Infolinka 541 212 450



Alergie na lék proti hypertenzi?

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. Již třetí měsíc beru léky na hypertenzi (Prestarium Neo 14dní užívání a nyní po alerg. reakci Micardis spolu s Bisoprololem . PO 14 dnech užívání se u mě objevila bolest jícnu a tlak jako když uvízne tableta v krku.Později se mi i špatně dýchalo až jsem se dusila. Ucpaný nos. Alergolog mi doporučil změnit léky. Na kardiologii nasazen Micardis a ponechán Bisoprolol. Prý to běžně léky nedělají a pokud mi nebudou vyhovovat už toho není moc na výběr. Nyní se mi stav po déle jak měsíci opět vrátil. Jsem už vyčerpaná a proto prosím o radu. Děkuji, Eva.

Tazatel:

Eva

Odpověd:

Dobrý den, bylo by vhodnější vaše potíže probrat podrobněji a osobně. Píšete, že jste byla na alergologii - chodíte tam pravidelně, užíváte nějaké léky? Měla jste provedeny kožní testy či spirometrické (ev. eNO) vyšetření? Je možné, že vaše potíže s léky na vysoký krevní tlak nesouvisí a jedná se jen o projevy alergické rýmy a astmatu. Svědčí o tom, i to, že se stav po tak dlouhé době vrátil, usuzuji tedy, že potíže vyvolaly jiné faktory. S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.