Infolinka 541 212 450Alergie, intolerance na potraviny. Silné bušení srdce, migréna, při velké zátěži silná únava po celém těle.

Otázka:

Dobrý den V roce 2008 se mi objevily první problémy s alergií nebo intoleranci na nějaké jídlo. V té době jsem měl téměř nepřetržitě po celém těle tmavě červené svědící fleky, které se nejvíce objevovaly ráno, k večeru byly mírnější. Občas se u mně dostavovaly otoky očí, několikrát otok rtů. Léčen jsem byl na alergologii - lék Aerius, někdy injekce - jméno si už nepamatuji. V posledních letech neberu žádné léky, kožní problémy nemám žádné, otoky také ne. Občas (cca 1 za měsíc) silné bušení srdce a migrénu s aurou, po které mi ale nebolí hlava nijak silně, jenom při zakašlání jedna polovina hlavy. Jsem aktivní sportovec, zúčastňuji vytrvalostních závodů (běh, cyklistika, triatlon). Během posledních cca 3 měsíců se mi při závodě 2 krát stalo, že mi během krátké chvíle najednou postihla silná únava v celém těle, začaly se dělat mžitky před očima a musel jsem okamžitě na chvíli přestat. Při další větší námaze se problém opakoval. Je možné, že jsou tyto problémy způsobeny nějakým alergenem? Ma cenu užívat Aerius.

Tazatel:

Šťáva Petr

Odpověd:

Dobrý den, Petře,

vzhledem k příznakům, které popisujete, doporučuji navštívit svého praktického lékaře, který Vás doporučí na řádné vyšetření. V rámci poradny není možné učinit jednoznačný závěr.

 

Táňa, ProAlergiky.cz