Infolinka 541 212 450Trpím na potravinové alergie, Může mít partnerovo sperma, který vybrané potraviny jí, vliv na otěhotnění?

Otázka:

Dobrý den paní doktorko, obracím se na Vás s dotazem. Poslední dobou jsem na internetu často četla o alergii na partnerovo sperma. Delší dobu se snažíme otěhotnět a bez výsledku. Od dětství jsem měla atopický ekzém a astma. Astma se již neprojevuje, atopický ekzem velice maličko, ale trpím na potravinové alergie ( mák, kokos, ořechy, ovoce s vysokým podílem vit. C, aj.) Tak mě tak napadlo, že pokud partner jí mák a ořechy, zda se některé mým tělem netolerované látky nemohou dostávat mě do těla a nemohou mi tak způsobovat problémy? Je tato má úvaha možná? Děkuji Vám za Váš čas a za odpověď. Přeji krásný den.

Tazatel:

Majeenka

Odpověd:

Dobrý den,

máte na mysli fakt, že pokud partner konzumuje dané potraviny, vám to způsobuje problémy s otěhotněním? Nemyslím, si, že by to hrálo roli, i když teoreticky to

vyloučit nelze. Pokud chcete mít jistotu, zkuste se domluvit s partnerem, že Vámi udávané potraviny nebude určitou dobu konzumovat a uvidíte, jestli toto dietní opatření bude mít vliv.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.