Infolinka 541 212 450Potvrzena ABKM, po přechodu na Nutrilon Allergy Care pupínky na tváři. Čím nahradit máslo?

Otázka:

Dobrý den, můj skoro roční syn má alergii na BKM, byl i hospitalizován pro krvácení do stoličky, dostali jsme neocate a vše dobré po přechodu na Nutrilon alergy care se mu objevili na tvářích pupínky podklad rudý, spíše to vypadá jak puchýřky, ale jinak Nutrilon snese, myslíte že ty pupínky mohou být přidružené k alergii?? A ještě se chci zeptat jestli může margarín popř. jaký a pudink? Chci udělat dort k narozeninám a musím nečím nahradit máslo, děkuji Marcela

Tazatel:

Marcela Čermáková

Odpověd:

Dobrý den, Marcelo,

pokud pozorujete, že k reakci na tváři došlo po nasazení Nutrilon Allergy Care, doporučuji o tom informovat dětského lékaře a dohodnout se na opětovném užívání Neocate.

Další možností je reakce na úplně jinou složku potravy. Podle věku synka odhaduji, že zkoušíte různé příkrmy. Zkuste se zamyslet, zda jste zrovna v  době vzniku vyrážky, ekzému, nezkoušela přidat do stravy něco nového. Skvělý tuk na mazání na chléb, ale i na použití do příkrmů, pečení apod. je Alsan. K sehnání bývá ve zdravých výživách. Sama mám vyzkoušeno u dcerky, taktéž ABKM. Jinak samozřejmě existují i tuky jiné. Na pečení i vaření jsem doma používala např. i Stellu, která je levnější. Pudink - já sama jsem pudinky, resp. různé dezerty připravovala hodně doma. V rámci úspory financí jsem si i vyráběla sama rostlinná mléka. Ale samozřejmě můžete i nakoupit dezerty hotové, příp. různé druhy rostlinných nápojů a z nich a s pomocí pudinkového prášku dezerty připravit.

Doporučuji k prostudování článek Alergie na mléko.

Recepty bez mléka, lepku a dalších alergenů najdete v sekci vaření.

Pokud byste měla jakékoliv jiné dotazy, nabízím možnost konzultace po mailu: petra.vojtova@proalergiky.cz.

Přeji hezký den

Petra Vojtová