Infolinka 541 212 450Interpretace krevních testů IgG, IgA a IgM na kravské mléko II

Otázka:

Dobrý den ještě jednou, omlouvám se, že se vracím ke svému dotazu - https://www.proalergiky.cz/poradna/odpoved/5888 primárně děkuji za jeho zodpovězení - tedy že se výsledky IgA, IgM a IgG nevztahují k laktóze,nýbrž ke kravské bílkovině. Že se nejedná o alergii, nýbrž o intoleranci, vím, nicméně zajímalo by mě, proč je tedy IgG hodnota pozitivní (1,2). Chápu to tak, že mám intoleranci (v nějaké míře) na kravskou bílkovinu, nicméně vy mi doporučujete mléčné výrobky bez obav konzumovat. Mohu tedy ještě poprosit - na jakém základě tak soudíte? Co znamená výše IgG 1,2, respektive proč je pozitivní, když dle vás mohu mléko jíst i nadále? Moc děkuji! Nina

Tazatel:

Nina

Odpověd:

Ještě jednou vás zdravím, Nino.

Odpověď na vaši dodatečnou otázku se skrývá ve starším zodpovězeném dotazu, na který jsem odkazoval. Imunologové před těmito testy varují, protože neexistuje vědecký důkaz o tom, že zvýšené hodnoty IgG na nějakou potravinu znamenají intoleranci této potraviny. Bohužel na jejich základě lidé často úplně zbytečně z jídelníčku vyřazují klíčové potraviny.

IgG 1,2 tedy s největší pravděpodobností neznamená vůbec nic znepokojivého, jen běžnou odezvu imunitního systému. Hladina protilátek IgG proti mléku ve vaší krvi se může přirozeně zvýšit jenom proto, že mléko pravidelně konzumujete. Ale není známo, že by to bylo signálem nějaké zdravotní poruchy. 

Michal, ProAlergiky.cz