úvod Proalergiky.cz > Poradna: Alergie na potraviny

Poradna: Alergie na potraviny

Zdravotnické dotazy:
Mohou mé zdravotní problémy souviset s alergií?
Jak se léčí alergická onemocnění? Beru správné léky?

Produktové dotazy:
Co potřebujete vědět o zboží pro alergiky a ekzematiky?
Co si koupit na svůj problém?

Než položíte svůj dotaz, projděte si již zodpovězené dotazy.

611 odpovědí Vybrat dotazy na téma:   Položit nový dotaz

Tim, 11. 10. 2021

Dobrý deň, mám 21 rokov, pred 5 rokmi mi vyšiel jeden test na celiakiu pozitívne, myslím, že to bol gliadin a hodnoty boli mierne vyššie nad referenčným intervalom. Nedávno som si dal spraviť súkromne testy na celiakiu v lab. Medirex. Výsledky ma celkom prekvapili, nedodržujem žiadnu bezlepkovú diétu. Chcem sa opýtať, dá sa na základe týchto výsledkov vylúčiť celiakia? Ďakujem. Anti-gliadin (GAF-3X) IgA: 6.94 kRU/l Interval: 0-25 Anti-gliadin (GAF-3X) IgG:

Zobrazit odpověď

Eva Jelinkova, 6. 10. 2021

Dobrý den byla my zjištěna skladová potravinová alergie na roztoče hlavně mouka pšenice obilný sýry mám i ryby peckovité a jadrincove ovoce mám i prachovou alergii roztoči no a kovy ale co mě zajímá opravdu vše co je déle skladováno nemůžu a když teda hlavně mouku můžu třeba produkty kde je obsažena nebo ne ???varem se nezničí ? Nebo cerealni třeba sušenky ty mohu ?

Zobrazit odpověď

Filip Šedivka, 20. 9. 2021

Dobrý den, Měl bych dotaz, zdali při alergii na ovoce (konkrétně peckovice) mohu pít alkoholické nápoje, které jsou pálené, nebo "louhované".jako Hruškovice, švestkovice apod. Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Jana, 24. 8. 2021

Dobrý den, před 11 lety jsem prodělala 3x operovaný zánět pobřišnice.Od té doby se u mě pomalu začala projevovat citlivost na některé potraviny. Poslední roky už jsem reagovala i na pily, prach a srst. Před rokem se u mě projevila borelióza v 2.stádiu (nemohla jsem dýchat, silné bolesti břicha, skolabovala jsem při řízení). Na alergologii se neprokázala žádná alergie. Běhel léčby jsem začala silně reagovat na léky a téměř všechny podněty. Byla jsem i hospitalizovaná s reakcí na jód. Reaguji i na antihistaminika a inhalátory. Mívám opravdu silné alergické reakce spojené s žízní, dušností, pálením kůže, průjmem, zmateností, pocitem oteklého krku. Borelióza nebyla dořešena, ale byla přeléčena, operace, kterou jsem měla podstoupit kvůli nálezu na vaječníku a zvětšující se děloze byla zrušena, kvůli mým reakcím na léky a obtížnosti. Má obvodní lékařka a homeopatka mi doporučila dietu. Je mi po ní mnohem lépe. Nejím slupky a semínka. Zároveň jsem ze stravy vynechala potraviny na které mám reakci-lepek, sója, mléčné, kofein, alkohol, čaje, glutamáty, ořechy+dietní omezení,které mám po operacích. Je mi 34 let. Chtěla bych se zeptat, jestli je naděje, že se můj imunitní systém vzpamatuje? Má alergoložka můj stav neumí řešit. Tvrdí, že když mi nevyšla žádná alergie mám jíst a pít všechno. Nedokáže mi vysvětlit, proč se to děje. Vysadila jsem Daseltu a stav zvládám pomocí diety, antihistaminika jím jen když mám silnou reakci. Za chvíli bude zima a v toto období nemůžu vůbec dýchat a jsem hodně zahleněná (průhledné hleny). To jsem před boreliózou neměla, prokázali se i plicní chlamidie. Jak se mohu uzdravit? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Diana, 23. 8. 2021

Dobrý den, před pár týdny mi zjistili alergii na mléčnou bílkovinu. Protože sportuju, mám teď dost problém s dostatečným příjmem bílkovin (bohužel jsem zatím nenašla rostlinný protein, který bych dokázala vypít). Dočetla jsem se, že je rozdíl ještě v tom, na kterou mléčnou bílkovinu mám alergii. Můj alergolog mě poslal na testy na kasein (jiné bohužel nemá k dispozici) s tím, že jestli bude pozitivní, můžu syrovátku a jestli negativní, můžu kaseinový protein. No bohužel výsledky mi nepřijdou tak jasné, jak si myslel a on bohužel odjel na dlouhodobou dovolenou. Mohli byste mi, prosím, poradit, co výsledky znamenají? Plná krev s heparinem - BAT kravského mléko f2 - 9,60; jednotky kU/l; ref.mez

Zobrazit odpověď

Pavel, 11. 6. 2021

Dobrý den, dnes mi bylo sděleno, že mám alergii na Kravské mléko IgG 2,91, dále kasein IgG 1,68 a sóju IgG 1,32. Bylo mi doporučeno vysadit mléčné výrobky. jediný problém který mám, je akné na ramenou (bolestivé). V poznámce je uvedeno: alergie, intolerance na laktózu, kasein ,soju, prick polyvalentní. Od malička jím mlečné výrobky a to hodně, nedokážu si představit, že s tím skončím... Máte nějakou radu, aby jsem nemusel vyřadit mléčné výrobky? A jsou ty výsledky moc špatné? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Hana, 31. 5. 2021

Dobrý den, letos v březnu mi otekly rty a měla jsem je velmi suché. Moc jsem to neřešila, myslela jsem, že je to z chladu. Pak mi ale asi po 3 týdnech hodně otekly oční víčka a měla jsem svědící suchou pokožku na celém obličeji. Teprve jsem tedy začala mít podezření na potraviny, a to na jablka nebo cizrnu. Asi po 6 dnech se stav s očima zlepšil, suche rty jsem měla dalších pár týdnů. Po 2 měsících jsem chtěla otestovat jablka, vzala jsem si kousek a vše se opakovalo. Ale stále mám už 2 týdny oteklé víčka a svědivou kůži, stav se moc nelepší, jablka nejím. Chci se zeptat, může vadit vařená kořenová zelenina, a čemu dalšímu bych se měla vyhnout? A co např. palenka z jablek? Může mi také způsobovat problémy? To se ptám spíše ze zvědavosti.

Zobrazit odpověď

Eva, 27. 5. 2021

Alergie na mléčnou bílkovinu. Dobrý den, mám ve 43 letech diagnostikovánu alegii na mléčnou bíkovinu.Projevy - při pozření mléka v čisté podobě se dostavuje nevolnost a následně průjem. Pokud mléko vynechám a doplním probiotika vše se během 2-3 dnů srovná. Ale když si dám eidam, nebo mozzarelu, žervé v malém množství cítím se normálně. Jiné příznaky nemám ( vyrážka, ekzémy, dušnost, astma a pod.) Je možné, že alergie je mírná a mohu tedy jíst v malém množství jiné mléčné výrobky než mléko ? Děkuji za radu

Zobrazit odpověď

Lucie, 17. 5. 2021

Dobrý den, vadí při intoleranci laktózy i stopy mléka v potravinách? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Veronika, 6. 5. 2021

Dobrý den, byla mi zjištěna histaminova intolerance i s ABKM i na soju. Je někde možnost sehnat seznam antibiotik, které se dají při této diagnóze předepsat třeba cystitidu,na kterou trpím? Vždy jsem užívala Zinnat při akutním zánětu, ale u něj jsem se dočetla že není vhodný při HIT. Lze užívat i Algifen na bolest? Děkuji

Zobrazit odpověď

Položit nový dotaz

Související články
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec

Ať slavíme Silvestr v kruhu rodinném, či společně s přáteli, určitě se shodneme na...

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky na mléko a vejce či...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Nejen o vánočním cukroví pro alergiky
Nejen o vánočním cukroví pro alergiky

První předvánoční, tzv. železná, neděle je za námi. Domovy nám rozzářilo světlo z...

Poradna 611 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý deň, mám 21 rokov, pred 5 rokmi mi vyšiel jeden test na celiakiu pozitívne, myslím, že to bol gliadin a hodnoty boli mierne vyššie nad...

Zobrazit poradnu