úvod Proalergiky.cz > Poradna > Vyrážka při užívání nosního spreje s kortikoidy

Odpověď na dotaz

Vyrážka při užívání nosního spreje s kortikoidy

tomas:

zdravim, mam stipance na rukách a nohách, alebo vyrázky (vyzerá to ako stipance od komára) a rád by som vedel ako postupovat. Jediný liek co uzívam je Nasofan. Ten som uz dnes rano vysadil pretoze som sa v pribalovom letaku docital ze vyrazky su jednym z neziaducich ucinkov aj ked ten sprej pouzivam uz 2. tyzden a az teraz som nieco spozoroval. Potreboval by som vediet ci teraz ist s tymto problemom na alergologiu alebo na kozne. Mozte mi poradit? Tie stipance, vyrazky ma dost svrbia. Mozem poslat aj foto

Odpověď:

Dobrý den, Tomáši,


u některých lidí se může objevit alergická reakce na kortikoidy, které jsou hlavní účinnou látkou ve spreji Nasofan. Tato reakce může mít i podobu vyrážky. Doporučuji Vám navštívit toho lékaře, který Vám tento lék předepsal - pravděpodobně alergolog.


A kdyby vyrážka nesouvisela s tímto lékem, na alergologii by Vám měli pomoci.


Mějte se dobře,


Michal, ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  29.10.2013

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 105 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den mám dotaz dcera měla opravdu silnou alergii na antibiotika skončila s hospitalizována na interně měla vyrážku po celém těle a zůstali ji...

Zobrazit poradnu