úvod Proalergiky.cz > Poradna > Alergie téměř na všechny potraviny. Zhoršující se zdravotní stav. Co dělat?

Odpověď na dotaz

Alergie téměř na všechny potraviny. Zhoršující se zdravotní stav. Co dělat?

David S.:

Dobrý den.
Je mi 31let a zhruba před 6 lety se mi rozjeli potravinové alergie. Projevy jsou hlavně zažívacího charakteru, ale na některé potraviny i otoky dýchacích a polykacích cest.
Hlavní problém, ale u mě je, že potravin které mi vadí stále přibývá a v současné době jsem alergický téměř na vše kromě masa a vadí mi i potraviny na které alergie prokázané nemám (např. čistý kuřecí vývar, vejce,). V praxi to vypadá tak, že mohu pít pouze čistou vodu a jím pouze pečené kuřecí nebo vepřové maso (samozřejmě bez koření) a jako přílohu brambory na které už také pomalu začínám mít alergické projevy charakteru otoku polykacích cest apod. Za tu dobu co tyto problémy mám a zhoršují se se i přidal další problémy jako oslabená buněčná imunita, vředy a extrémní přecitlivělost žaludku, problémy se záněty, bolesti zubů, artroza v kolenou, chronické problémy se zády a zápěstím atd. Tak nějak jsem byl už se svými problémy smířený, ale vzhledem k tomu, že mi začíná vadit i poslední potravina kterou jsem doteď tak nějak snášel, začínám být v bezvýchodné situaci. Bohužel ani doktoři mi nedokáží pomoct a všude slyším jen, že se s tímhle nikdy nesetkali a neví co se mnou - to bohužel slyším i na dotaz co mám jíst až nebudu moct jíst vůbec nic a ta chvíle se bohužel blíží. Rozhodně nemám v plánu hladovět a čekat až mě s těžkou podvýživou někdo pošle do nemocnice, to to raději budu řešit po svém.... Prosím o radu nebo doporučení jak tuto situaci řešit. Předem děkuji

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,


podle mailu usuzuji, že vaše potíže jsou velmi silné a obtěžující. Bohužel se jedná o komplexní problematiku a bez vašeho vyšetření či bez krevních odběrů nejsem schopna přesnějšího doporučení. Určitě by bylo vhodné podstoupit gastroenterologické vyšetření.


Nepíšete, zda užíváte léky proti alergii - myslím, že vašem případě by to bylo více než vhodné pravidelně užívat antihistaminika a tím mírnit alergické projevy.


Určitě doporučuji přečíst edukační články v sekci Alergie na potraviny, zvláště pak o histaminové  intoleranci. Při nesnášenlivosti potravin se nemusí vždy jednat o alergii, může jít i o intoleranci histaminovou či laktózovou apod.


S pozdravem, MUDr. Lenka  Mišunová, PhD.

Podobné:  Potravinová alergie

Datum vložení dotazu:  15.11.2015

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec

Ať slavíme Silvestr v kruhu rodinném, či společně s přáteli, určitě se shodneme na...

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky na mléko a vejce či...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Nejen o vánočním cukroví pro alergiky
Nejen o vánočním cukroví pro alergiky

První předvánoční, tzv. železná, neděle je za námi. Domovy nám rozzářilo světlo z...

Poradna 606 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, dnes mi bylo sděleno, že mám alergii na Kravské mléko IgG 2,91, dále kasein IgG 1,68 a sóju IgG 1,32. Bylo mi doporučeno vysadit mléčné...

Zobrazit poradnu