Infolinka 541 212 450

Vláčný banánovo- ananasový koláč bez lepku a mléka

INGREDIENCE

Těsto: 1 ananasový kompot (kvalitní, aby ananas nebyl dřevnatý) 390 g zralých banánů bez slupky (se slupkou je to okolo 700 g) 220 g třtinového cukru 3 velka vejce (váha jednoho alespoň 60 g, prostě co největší) 150 g samokypřící mouky Doves farm 125 ml slunečnicového oleje 70 g pekanových nebo vlašských ořechů 25 g kokosové mouky 20 g pohankové hladké mouky 1 velká lžíce kokosového oleje 1 lžíce škrobu (tapioka, kukuřice, brambor) 1 lžička prášku do pečiva 1/2 lžičky sody 1/2 lžičky skořice špetka soli Na zdobení: 1 kokosová šlehačka skořicePOSTUP

Troubu rozehřejeme na 180 stupňů. Hlubší plech cca 20 x 28 cm vymažeme olejem a vysypeme kokosem, nebo dáme pečící papír, který také vymažeme olejem a vysypeme kokosem. 

Rozmačkáme banány na kaši. Z ananasového kompotu vyjmeme asi 170 g ananasu a 75 ml šťávy a v mixéru rozmixujeme. Zvlášť v míse smícháme mouky, sodu, sůl, škrob, prášek do pečiva, skořici. V jiné míse šleháme vejce, cukr, oleje. Pak postupně přidáme rozmačkané banány a ananas se šťávou. Do této směsi přidáváme sypké ingredience a na konec trochu rozdrcené pekanové ořechy. Vlijeme do připravené formy a vložíme do trouby.

Teplotu snížíme na 160 stupňů a pečeme asi 60 - 70 minut. Vyzkoušíme špejlí. Necháme na mřížce zcela vychladnout. Vychladlý koláč zdobíme ušlehanou kokosovou šlehačkou, posypeme skořicí a můžeme dozdobit zbylým ananasem. 

Poznámka: Teploty trouby jsou uvedeny na horkovzdušnou troubu. Plechovku ananasu jsem použila z Globusu - baby ananas. Šťávu z kompotu můžeme nahradit stejnym množstvím 100 % ananasové šťávy (já to tak udělala).

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

1 h 30 min

Hodnocení

4.8x
(Hodnotilo 4 lidí)

Kategorie