Infolinka 541 212 450

Zrníčkové bagetky z amarantové směsi BEAUTY a Schaer dunkel Brot - bez lepku, mléka i vajec

INGREDIENCE

300 ml teplé vody 200 g směsi na chléb s amarantem BEAUTY + 50 g na podsypání válu 150 g směsi Schaer dunkel Brot směs semínek do těsta a na obalení (do těsta 1 polévková lžíce + zbytek na obalení) 1 balíček sušeného droždí Dr. Oetker 1 polévková lžíce olivového nebo řepkového oleje 1 kávová lžička soli 1 kávová lžička třtinového cukru 1 kávová lžička citronové šťávy nebo jablečného octa mísa s víkem na kynutí plech s pečícím papíremPOSTUP

Mouky smícháme se solí, cukrem a částí semínek. Přidáme sušené droždí a znovu promísíme. Teplou vodu si odměříme a přidáme lžičku octa či šťávy z citrónu. Rukou vymícháme polotuhé těsto. Mísu s těstem přikryjeme a dáme do tepla na 1 hodinu kynout.

Troubu předehřejeme na 200 °C, přidáme hrnec s vodou, aby se vytvořila pára. K těstu v míse přidáme 1 polévkovou lžíci oleje a promícháme, až se tuk s těstem spojí. Na podsypaný vál si vyklopíme těst,o rozválíme do kruhu a rozdělíme nožem do kříže na 4 čtvrtiny - vzniknou 4 trojúhelníky. U každého trojúhelníku těsta zahrneme růžky delší strany dovnitř a srolujeme směrem ke špičce do tvaru bagetky či rohlíku.

Bagetky potřeme vodou a na vále obalíme ve směsi zrníček. Přendáme na plech a necháme cca 15 minut pod utěrkou nebo potravinářskou fólií odpočinout. Pečeme ve vyhřáté troubě cca 25 minut. Po upečení necháme pečivo vychladnout na mřížce.

Autorka: Radka Vrzalová http://www.proalergiky.cz/profil/45862

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

2 h 0 min

Hodnocení

5.0x
(Hodnotilo 2 lidí)

Kategorie