úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Alergie na potraviny > Alergie na mléko > Testováno spotřebiteli: Nestlé Sinlac speciální kaše

Testováno spotřebiteli: Nestlé Sinlac speciální kaše

Vložte svůj článek

Nejprodávanější z e-shopu:
Čistička vzduchu Winix ZERO

Čistička vzduchu Winix ZERO

Skvělá při alergii na pyl nebo zvířata. Plazmová neutralizace...

5990 Kč
Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Snižuje množství alergenů v srsti psů. Zlepšuje kvalitu srsti...

479 Kč
Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Zabraňuje škrábání. 100% bavlna. Speciální střih...

výhodná sada
579 Kč
Nejčtenější články:

(foto: ProAlergiky.cz)

V měsících dubnu a květnu proběhlo další spotřebitelské testování. Deset rodin, resp. potomků našich čtenářů, mělo možnost vyzkoušet zdarma speciální kaši Sinlac značky Nestlé, která je vhodná nejen při bezmléčné, bezlepkové a bezlaktózové dietě, ale i při alergii na sójové bílkoviny.

Testování speciální kaše Sinlac, jejíž hlavní složkou je rýžová a karobová mouka vyráběná z lusků rohovníku obecného neboli svatojánského chleba, se zúčastnilo pět chlapečků a pět holčiček ve věku od 16 měsíců do 5 let s pestrým dietním omezením, viz následující graf, a samozřejmě i jejich rodiče, kteří nejen zodpovídali za testování, fotili, vařili a odpovídali na otázky, ale také ochutnávali. A jak testování dopadlo?

Dietní omezení testujících (dětí)

Rychlá, nenáročná příprava, skvělá konzistence

Velkou spokojenost vyjadřovali všichni hodnotitelé se snadností přípravy této kaše. Není třeba žádného mléka, postačí pouze převařená voda, zchladlá na cca 40 °C. Vyšší teplotou by došlo ke zničení probiotických bakterií Bifidus BL, kterými je kaše obohacena, spolu s vitaminy a minerálními látkami.

Konzistence připravené kaše je vynikající. Sypká směs se rychle rozpouští, nehrudkuje, během pár vteřin je kaše vymíchaná do hladka a připravená k jídlu. Většině respondentů vyhovovalo na přípravu doporučené množství vody. Kdo raději kaši řidší či hustší, není problém ubrat či naopak přidat trochu vody.

Příjemná vůně, lahodná chuť

Vůni kaše Sinlac popsala většina respondentů jako velmi příjemnou, sladkou. Někomu přišla mléčná, jinému připomínala kakaové aroma, příp. obilí.

Také s lahodnou, jemnou a zároveň specifickou chutí, kterou této kaši dodává karobová mouka, byla valná většina hodnotitelů spokojená. Za všechny názor paní Simony: Kaše Sinlac je akorát sladká, není přeslazená. Určitě může oslovit i dospělé. Kvůli kojení syna držím bezmléčnou dietu, snídám ji 2 – 3 krát týdně a vždy si pochutnám.“

Jak chutnala kaše Sinlac dětem?

Pestré využití kaše Sinlac

Pro někoho bude tato informace možná překvapením. Z kaše Sinlac totiž nemusíte připravovat pouze typickou „kašičku“, ale můžete ji použít na zjemnění, do určitých pokrmů jako náhradu za vajíčka, na zahuštění.

Jak si s úkolem vymyslet, připravit a nafotit libovolný pokrm, na jehož přípravu byla použita kaše Sinlac, poradili naši respondenti? Skvěle, můžete sami posoudit. Pro inspiraci uvádíme tyto recepty:

Žampiónový krém - bez lepku, mléka, vajecŽampiónový krém - bez lepku, mléka, vajec

Zeleninový nákyp s kaší Sinlac – bez lepku, mléka, vajecZeleninový nákyp s kaší Sinlac – bez lepku, mléka, vajec

Pro většinu nebyl problém vymyslet pro polotovar i jiné využití.  Použili ho na přípravu polévek, na zapékání pokrmů, k přípravě pečených i nepečených dezertů a dokonce i k přípravě zmrzliny. Někteří se obávali sladké chuti a „drželi se při zemi“ s inovacemi, ale s úspěchem byla vyzkoušena i kombinace kuřecího masa a kokosové omáčky s kaší Sinlac.

Nikolka si pochutnává na nanuku z kaše SinlacNikolka si pochutnává na nanuku z kaše Sinlac

Všechny recepty z testování kaše Sinlac

Chvála nového balení

Kromě senzorických vlastností výrobku se uznání dostalo i větší gramáži, než bývá u kaší zvykem. Pětisetgramové balení považovali respondenti za ideální. Deset porcí kaše se do 3 týdnů, do kdy se má otevřené balení spotřebovat, určitě sní.

K dokonalosti chyběla polovině hodnotitelů možnost opakovaného uzavírání sáčku – ať již zipovým systémem či pouhým lepítkem. Tuto absenci však částečně nahrazuje vnější obal, uzavíratelná papírová krabice.

Kromě snášenlivosti produktu ceněny i další vlastnosti

Osm dětí konzumovalo kaši zcela bez problémů a dle svých rodičů s chutí. V jednom případě dítě kaši konzumovalo jednou denně po dobu jednoho týdne, ve stejné době došlo u dítěte k řidší a častější stolici a následující týden začalo kaši odmítat. Jedno dítě odmítlo kaši konzumovat zcela.

Důvody, proč kaše Sinlac testujícím vyhovovala?

(testující mohli uvést více důvodů)

Pro zvětšení grafu klikněte zdePro zvětšení grafu klikněte zde

Závěr: Výsledky testování mluví za vše - všichni testující by kaši Sinlac doporučili svým známým (i ti, jejichž dětem nevyhovovala, neboť jako důvod popisují obtížné začleňování nových pokrmů do jídelníčku potomka, resp. možnou negativní reakci díky zhoršenému zdravotnímu stavu během testování). Pozitivní zpětnou vazbou pro výrobce budiž, že většina respondentů tuto kaši dříve neznala, nepoužívala, což se ale po možnosti vyzkoušení změní. Nadále ji hodlá používat 90 % z nich. A ač bývají kaše primárně určeny kojencům a batolatům, tak si Sinlac našla své konzumenty i mezi dospělými.

Komentáře ke článku
Petra, ProAlergiky.cz

2. 7. 2016
9:58

Pro: PavlaAno, přesné složení mohlo zaznít, ale ne všechny informace lze zařadit do jednoho článku ;-). Také nám to nepřišlo natolik podstatné, neboť energetická hodnota je jednak lehce dohledatelná, a hlavně - obsah cukru je v porovnání s obdobnou speciální "konkurenční" kaší identický. Taktéž testující sladkou chuť oceňovali.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Pavla

27. 6. 2016
21:07

Kaše Sinlac je chuťově opravdu výborná, jen bych podotkla, že by bylo vhodné uvést i množství cukru. (Je ho tam opravdu mnoho)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související články
Jak nahradit kravské mléko, když na něj máte alergii
Jak nahradit kravské mléko, když na něj máte alergii

Nesnášenlivosti mléka přibývá. Ať už se jedná o alergii na mléčnou bílkovinu, která...

Sójový jogurt by měl být čistě rostlinný a obsahovat probiotické bakterie
Sójový jogurt by měl být čistě rostlinný a obsahovat probiotické bakterie

Sójové jogurty jsou oblíbenou náhražkou živočišných jogurtů při bezmléčné dietě....

Svačiny bez mléka si hravě vyrobíte doma
Svačiny bez mléka si hravě vyrobíte doma

Trpíte vy nebo některý člen vaší rodiny alergií na bílkovinu kravského mléka? Nevíte...

Přecitlivělost na kravské mléko může způsobit alergie nebo intolerance
Přecitlivělost na kravské mléko může způsobit alergie nebo intolerance

Po konzumaci kravského mléka a výrobků z něj vás opakovaně trápí zdravotní problémy....

Domácí rostlinná mléka – z čeho a jak je vyrobit
Domácí rostlinná mléka – z čeho a jak je vyrobit

Trpíte vy či vaši potomci alergií na bílkovinu kravského mléka či intolerancí...

Recepty
Vychlazený BL těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninou a s bylinkama
Vychlazený BL těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninou a s bylinkama

Kuřecí maso, žampiony a papriky orestujeme naprudko na pánvičce a smícháme s ostatní nakrájenou zeleninou a těstovinami a...

Salát s kuřecím masem
Salát s kuřecím masem

Celé nové brambory uvaříme a poté je zprudka orestujeme se zeleninou nakrájenou na větší kousky. Ještě na pánvi zalejeme...

Svěží bramborový salát se zeleninou
Svěží bramborový salát se zeleninou

Postup přípravy: Celé nové brambory uvaříme a poté je zprudka orestujeme se zeleninou nakrájenou na větší kousky. Ještě...

Všechny recepty