Infolinka 541 212 450Rady při alegii na mléko

Otázka:

Dobrý den jsou to 3 měsíce co u mě byla přes krevní test zjištěna alergie na kravské mléko,pry pozitivní ve všech 3imunologickych testech.Ale pani doktorka mi k tomu vic říct nechce,ze si to mám zjistit na internetu co můžu a co ne.Test jsme delali z toho důvodu že se od minulého roku hodně obsypavam na zádech,krku a dekoltu,jsou to svědivé papulky s bilou čepičkou na povrchu,nic na to nepomáhá,jen občas imacort ale stejně se vytvoří zas pak další.Vcera jsme měli oslavu a jedla jsem slehackovy dort,vim ze jsem neměla ale zkousim prtz chci vědět co dělá potíže a co ne ale zřejmě asi vše,nicmene od včera mě boli žaludek,takovy pocit prejezeni ale tlaci to v jednom miste a nevim co si na to vzit,uz jsem i zacala pit cistici caje....prosim o radu co dělat všeobecně děkuji

Tazatel:

Sikki

Odpověd:

Dobrý den,

předpokládám, že Vám byla diagnostikována alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM). V takovém případě je třeba se vyhýbat všem mléčným výrobkům (včetně těch z kozího, ovčího či mléka jiných savců), ale i dalším potravinách, které mléko obsahují.

Podrobné informace o ABKM se dočtete v článku Diagnóza a léčba alergie na mléko. V případě, že zkonzumujete nevhodnou potravinu, použijte jako první pomoc některá z volně prodejných antihistaminik (např. Claritine) a současně doporučuji užívat i probiotika neobsahující mléko.

Pokud by se jednalo o intoleranci laktózy (neboli nesnášenlivost mléčného cukru), nemusela by být dieta tak přísná a mohla byste mléčné výrobky, které byly laktózy zbaveny, konzumovat. V obou případech je třeba u výrobků pečlivě číst etikety.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz