Infolinka 541 212 450Podráždění močového měchýře při zvýšeném histaminu v těle

Otázka:

Dobrý den, mám prokázanou intoleranci histaminu. Již několik měsíců mám podrážděný močový měchýř, ale moč i gynekologii mám v pořádku. Jsem objednána na urologii. V r. 2019 mě často popalovalo v krku bez příčiny a mám trvale trochu nateklé sliznice kolem rtů. Bylo mi řečeno, že zvýšený histamin toto může dělat. Setkali jste se s tím, že může být podrážděný i močový měchýř? Zkouším teď užívat protialergické léky. DAO enzym užívám jen občas, potraviny koriguji, ale striktní dietu nedodržuji, vždy podle stavu střev. Už vím, co mi nejvíce vadí. Děkuji.

Tazatel:

Roze

Odpověd:

Dobrý den, Roze,

zvýšená hladina histaminu v těle je schopna vyvolat podráždění kůže i veškerých sliznic, tudíž možná i té v močovém měchýři. Pokud vám od potíží s měchýřem uleví užívání léků na alergii (antihistaminik) nebo enzymu DAO, dá se to brát jako potvrzení této možnosti.

Nicméně typické projevy histaminové intolerance se skutečně pohybují spíše v oblasti zažívání (ústa, žaludek, střeva). Snášenlivost jednotlivých potravin je skutečně individuální, jak naznačujete.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz