Infolinka 541 212 450

Vanilkové cupcakes s vanilkovým krémem a čokoládou - bez lepku a mléka

INGREDIENCE

Krém: 350 ml mléka bez laktózy 65 g moučkového cukru 1 vanilkový pudink 50 - 60 ml šlehačky bez laktózy Alternativa bez mléka: 700 - 750 ml rostlinného mléka 65 g cukru moučka 1 Zlatý klas (krémový prášek od Dr.Oetker) Vanilkové cupcakes: 200 - 250 ml bezlaktózového mléka (rostlinného) 140 g cukru krupice 100 g Doves farm samokypřící 2 velká vejce 75 g másla bez laktózy (Stelly, Alsanu) 30 g tapiokového škrobu (zdravá výživa, bezlepkové prodejny) 1 lžíce vanilkového pudinkového prášku 1 lžička vanilkového extraktu 1 lžička prášku do pečiva špetka soli Čokoládová poleva: kousek (asi 60 g) čokolády bez mléka (čokoláda na vaření z Lidlu) trochu tuku Omega (novinka - na polevy - tmavěhnědý obal)POSTUP

Nejprve uděláme krém: Z mléka, cukru a pudinku uvaříme krém. Necháme vychladnout. Vyšleháme smetanu a zamícháme ji do vychladlého krému. Když nebudete moci vyšlehat tak malé množství smetany, vyšlehejte 100 ml a část si dejte do kafe a zbytek zašlehejte do pudinku. Pokud budeme dělat krém bez mléka, uvaříme krém z rostlinného mléka, cukru a ze Zlatého klasu. Necháme vychladnout a pak rozšleháme na hladký krém.

Troubu rozehřejeme na 190 stupňů, vyložíme plech na muffiny papírovými košíčky.

Na mírném plameni rozpustíme máslo/ tuk a necháme vychladnout. Vychladlé máslo/ tuk přelijeme do mísy, přidáme cukr, vanilkový cukr a šleháme do pěny. Pak přidáme postupně vejce, vanilkový extrakt, sůl. Pak přidáme opatrně mouku, škrob, prášek do pečiva a mléko (rostlinné mléko). Těsto dáme do košíčků a vložíme do trouby. Tu pak zmírníme na 170 stupňů a pečeme 15 - 20 minut. 

Cupcakes po vyndání z trouby necháme asi 5 minut chladnout v plechu a pak je vyndáme na mřížku vychladnout úplně. Krém vložíme do zdobícího sáčku s kovovým zdobítkem a zapíchneme hluboko do cupcakes a naplníme. Pokud Vám to nepůjde, malou čajovou lžičkou (co nejmenší) cupcakes jednoduše vydlabejte a naplňte.

Na polevu rozpustíme ve vodní lázni čokoládu a kousek Omegy na polevy. Dělala jsem od oka. Nejprve zcela rozpustíme čokoládu a pak přidáme tuk. Aby poleva nebyla moc řídká, ani moc hustá. Vychladlé a naplněné cupcakes ponoříme do polevy a necháme zatuhnout. 

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

1 h 0 min

Hodnocení

5.0x
(Hodnotilo 1 lidí)

Kategorie