Infolinka 541 212 450

Veselé jahodové cupcakes bez mléka a vajec

INGREDIENCE

Muffiny: 250 g hladké mouky 120 g cukru 3/4 hrnku rostlinného mléka 1/2 hrnku oleje 2 lžíce jahodového pudinkového prášku 1 lžíce vanilkové Hrašky + 1 lžíce oleje 2-3 lžičky prášku do pečiva špetka soli Na plnění: jahodová marmeláda Na zdobení: 1/4 l rostlinné šlehačky 1 ks ztužovače šlehačky 1/2 balíčku vanilkového cukru lžička cukru krupice (možno víc, nebo míň podle chuti) cukrové zdobení, čokoládové filigránky (podle chuti a možností)POSTUP

Formu na muffiny si vystříkáme olejem ( nebo vytřeme), můžeme použít i papírové košíčky na muffiny (musí být dva vložené v sobě).

Ze všech ingrediencí na muffiny smícháme těsto. Do formy, nebo košíčků plníme lžící (jednu lžíci na formičku). Doprostřed vložíme lžičku jahodové marmelády. Malinko zatlačíme, aby se trochu propadla a pak přilijeme ještě menší lžíci těsta, aby byla marmeláda úplně zakrytá. Těsto musí být max. do 2/3 výšky formičky.

Pečeme na 190 st. asi 20 - 25minut. Po upečení vyjmeme z formy (v košíčkách můžeme ponechat) a necháme vychladnout.

Ušleháme si řádně vychlazenou šlehačku se ztužovačem a cukrem. Tuhou šlehačkou stříkáme zdobícím sáčkem spirálovitě na muffiny. Zdobíme cukrovými ozdobami a na špičku můžeme přidat čokoládový filigrán.

Chuť cupcakes je možné dělat např. borůvkové nebo malinové, stačí zaměnit pudinkovou příchuť a marmeládu.

Z tohoto množství se udělá cca 12 -15 ks (podle velikosti).

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

2 h 0 min

Hodnocení

4.3x
(Hodnotilo 11 lidí)

Kategorie