Infolinka 541 212 450

Cheesecake z jablečných sušenek s ořechovou drobenkou

INGREDIENCE

300 g čerstvého krémového sýra (např. lučiny), nebo jemného tvarohu 300 g zakysané smetany 200 g drobného ovoce - borůvky, jahody, maliny (může být i mražené, nebo okapané kompotované) 200 g Hořických sušenek s jablečnou vlákninou + 50 g na drobenku 125 g rozpuštěného másla a trochu na formu + 50 g studeného na drobenku 120 - 150 g krupicového cukru + vanilka 100 g lískových oříšků (50 g do korpusu a 50 g na drobenku) 2 vejce, zvlášť žloutky a bílky špetka skořice pečící papírPOSTUP

Předehřejeme troubu na 160 °C. Rozdrtíme v mixéru  sušenky s oříšky a přidáme máslo (cca 100 g směsi suchých sušenek a oříšků si dáme na stranu na drobenku). Dortovou formu vyložíme kruhem pečícího papíru, vymažeme máslem a na dno upěchujeme sušenko-máslovo-oříškovou hmotu. Dáme chladit do lednice.

Prošleháme polovinu cukru s vanilkou  a sýrem (tvarohem) a postupně zašleháme žloutky a smetanu. Bílky si ušleháme zvlášť s druhou polovinou cukru na pevný a lesklý sníh a vmícháme ho do sýrové (tvarohové směsi).

Formu naplníme směsí a posypeme polovinou ovoce, klepneme o stůl a vložíme do trouby na mřížku pokrytou pečícím papírem (máslo z formy trochu teče). Pečeme cca 20 minut.

Směs sušenek a oříšků promneme s máslem na drobenku a promícháme se zbylým ovocem.

Koláč po 20 minutách opatrně vyjmeme z trouby, posypeme drobenkou s ovocem a vrátíme zpět na cca 40 minut péct. Necháme úplně vychladnout a teprve pak vyjmeme z formy. Nejlepší je odleželý, např. v lednici, alespoň 24 hodin.

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

0 h 0 min

Hodnocení

5.0x
(Hodnotilo 2 lidí)

Kategorie