Infolinka 541 212 450

Cupcakes alla Míša řezy - bez lepku a ořechů

INGREDIENCE

113 g Hery 100 g jogurtu 80 g třtinového cukru 2 vejce 65 g kukuřičné mouky 65 g pohankové mouky 50 g rýžové mouky 10 g kakaa 1 lžička bezlepkového kypřícího prášku 1 lžička jedlé sody čokoládová poleva na ozdobeníPOSTUP

V míce vyšleháme změklou Heru s cukrem. Postupně zašleháme po jednom vejce a následně bílý jogurt. Do směsi sesypeme všechny mouky, kakao, kypřící prášek a jedlou sodu. Vymícháme, ne moc, aby nevzniklom příliš řídké těsto.

Těsto lžící naplníme do formy na muffiny, vyložené papírovými košíčk, tak do 2/, a pečeme ve vyhřáté troubě na 170 cca 20 minut. Po upečení necháme 5 minut odpočinout a pak ještě horké vyndáváme z formy na mřížku, jinak se nám od spodu zapaří.

V míse vyšleháme 1 tvaroh (použila jsem kostku v celofánu) se 70 g cukru moučka a zašleháme 1/2 kelímku smetany ke šlehání. Záleží na hustotě tvarohu, někdy je potřeba šlehačky přilít trochu více. Vychladlé cupcakes potíráme rozpuštěnou čokoládou s tukem a po zatvrdnutí zdobíme tvarohovým krémem. Zbytek čokopolevy můžete využít na dozdobení.

Dobrou chuť ;-).

Náročnost

jednoduchy

Čas přípravy

0 h 35 min

Hodnocení

2.6x
(Hodnotilo 7 lidí)

Kategorie