Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Úspěšné zvlhčování vzduchu aneb Typy zvlhčovačů vzduchu

Úspěšné zvlhčování vzduchu aneb Typy zvlhčovačů vzduchu

Úspěšné zvlhčování vzduchu aneb Typy zvlhčovačů vzduchu

Zejména v topné sezoně rapidně klesá vlhkost vzduchu ve vnitřních prostorách. Suchý vzduch lidskému zdraví příliš nesvědčí. Vysušuje sliznice i pokožku. Proto se v zimě často zhoršuje atopický ekzém a přichází problémy s dýcháním. Přesušená sliznice v dýchacích cestách není schopná plnit správně svou obrannou funkci. Proto je důležité vzduch zvlhčovat, pomůže to astmatikům i při respiračních chorobách. Rozdíl po zvlhčení poznáte okamžitě, lépe se dýchá, kůže nesvědí, oči nepálí.

 

Jaká vlhkost vzduchu je optimální a jak jí dosáhnout?

Ideální vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40 % a 60 %. Ve vytápěných prostorách bohužel často dlouhodobě klesá až ke 20 % Optimálním řešením nízké vlhkosti je zvlhčovač vzduchu. Zvlhčovačů vzduchu je dnes na trhu velká spousta. Můžeme je rozdělit podle principů fungování. Každý má svá specifika.

Jaký princip zvlhčování vzduchu vybrat?

Ultrazvukový zvlhčovač

Ultrazvukové zvlhčovače umí vzduch zvlhčit rychle a efektivně. Produkují viditelnou jemnou mlžinu, která je rozháněna do ovzduší. Jsou velice tiché a energeticky nenáročné. Hodí se do domácností s malými dětmi a tam, kde požadujeme intenzivní zvlhčení.

Ultrazvukové zvlhčovače

Zvlhčovače vzduchu s přirozených odparem a pračky vzduchu

Tyto „neelektrické“ zvlhčovače pracují na principu podobném přirozené tvorbě vlhkosti v přírodě. Vodu v nádržce na sebe nabírají disky (filtrační kazety) a vlhkost je pomocí ventilátoru rozháněna do ovzduší. Vlhkost není v tomto případě viditelná, netvoří se pára. Vzhledem k tomu, že se jedná o přirozený odpar, není možné touto technologií skokově zvýšit vlhkost vzduchu. Zvlhčení probíhá postupně. Jsou vhodné pro celoroční stálé užívání.

zvlhčovač vzduchu Winix

Existují i další typy zvlhčovačů, například parní zvlhčovače. Ty využívají pro tvorbu páry topné tělísko. Spotřeba energie je tím znatelně vyšší než u zvlhčovačů s jinými principy.

Zvlhčovač hlídá vlhkost za vás

Podstatná funkce, kterou by měl mít každý zvlhčovač, je automatická regulace vlhkosti – zabudovaný hygrostat, který hlídá požadovanou vlhkost. Nemůže se tak stát, že vzduch převlhčíte.

Pozor na kvalitu vody

Aby bylo zvlhčování efektivní a zdraví prospěšné, musí být voda v nádržce hygienicky čistá. Toho docílíme pravidelnou výměnou vody. Kvalitní zvlhčovače jsou vybaveny jak demineralizační patronou, která zamezuje usazování vodního kamene, tak i antibakteriální kostkou (tyčinkou). Ty účinně likvidují bakterie a další mikroorganismy v nádržce. Starost s provozem zvlhčovače je tedy minimální, účinek a přínos pro zdraví obrovský.

Publikováno: 22. 1. 2018

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč